Do: Dariusz Warda, Dyrektor ds. Technicznych Zarządu Dróg Miejskich

Szanowny Panie!

W chwili obecnej rowerzyści poruszający się Al. Jerozolimskimi od strony stacji metra "Centrum" w kierunku mostu Poniatowskiego i mający zamiar skręcić w kierunku północnym, mają do wyboru dwie drogi: ul. Marszałkowską lub Wisłostradę - obydwie bardzo ruchliwe i niebezpieczne. Mogli by także wybrać ulicę Nowy Świat, na której ruch samochodów został ograniczony, jednak uniemożliwia im to zakaz skrętu w lewo.

Zakaz ten został ustawiony na rondzie De Gaulle'a aby zapobiec blokowaniu linii tramwajowej przez samochody skręcające lub zawracające na rondzie. Rower, ze względu na swoje rozmiary, nie będzie stanowił dla tramwajów przeszkody, dlatego prosimy o umieszczenie pod tym znakiem informacji, iż nie dotyczy on rowerów. Aktualnie znajduje się tam już informacja, że znak ten nie dotyczy pojazdów ZTM.

Prosimy także o zastąpienie obecnie istniejącego na ul. Nowy Świat znaku "Zakaz ruchu" z dodatkiem "nie dotyczy rowerów" na znak "Zakaz ruchu pojazdów silnikowych", co znacznie poprawiło by czytelność tego znaku.

Z poważaniem,

Marcin Myszkowski