List z Biura Infrastruktury

Witam,

Z ciekawością przeczytałem artykuł na temat ścieżki rowerowej na Puławskiej [zobacz >>>]. Cieszę się, że w dużej części spełnia ona oczekiwania rowerzystów.

Pisał Pan o wątpliwościach jakie miał wykonawca w trakcie robót odnośnie nawierzchni, które na szczęście wspólnymi siłami udało się nam rozwiać [zobacz >>>].

Nie wspomniał Pan natomiast nic na temat odcinka pomiędzy Idzikowskiego a Domaniewską (odcinek ok. 250 m), który pomimo, że był uwzględniony w projekcie, nie zostałby wykonany, ponieważ na tydzień przed rozpoczęciem robót nie została jeszcze załatwiona sprawa gruntów. O fakcie tym, na szczęście, dowiedziałem się w porę, co pozwoliło na uzyskanie oficjalnej zgody zarówno Urzędu Dzielnicy Mokotów jak i Transportowego Dozoru Technicznego, na realizację ścieżki na gruntach będących pod ich zarządem lub stanowiących ich własność. Wielkie podziękowania należą się panu Tomaszowi Rosłonkowi z Urzędu Dzielnicy Mokotów, za okazaną pomoc oraz panu Dyrektorowi Transportowego Dozoru Technicznego Janowi Urbanowiczowi, za udostępnienie gruntów TDT na potrzeby w/w ścieżki.

Reasumując, procesy inwestycyjne niestety nie odbywają się jeszcze w sposób idealny, w związku z powyższym jak najbardziej jest wskazany Państwa udział w ich przygotowaniach, w naszym dobrze pojętym interesie.

Pozdrawiam

Jerzy Stępniak
Biuro Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy
Zespół Koordynatora ds. z zakresu inwestycji i remontów realizowanych w pasie dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych w obrębie m. st. Warszawy