List ws. ścieżek rowerowych w Ursusie

Proszę o zainteresowanie się stanem opracowanej kiedyś Koncepcji sieci tras rowerowych dla Ursusa [zobacz >>>] i zdecydowane działania w odpowiednich urzędach. Przesyłam kilka fotek obrazujących stan realizacji tej koncepcji.

Na zdjęciach ul. Warszawska między ul. Jagiełły a ul. Rakuszanki, oraz ul. Jagiełły. Podobnie jak i wszystkie inne ścieżki w Ursusie zbudowano go przy użyciu kostki brukowej.

Dla "urozmaicenia" jazdy rowerzystów pozostawiono na środku betonowy słup (!), który w najlepszym przypadku utrudnia przejazd, a może być przyczyną bardzo groźnego w skutkach wypadku. Z boku ustawiono słupki oddzielające ścieżkę od jezdni co dodatkowo zwęża ścieżkę i stwarza kolejne niebezpieczeństwo.

Dla rozwiania wątpliwości, czy to w ogóle jest ścieżka rowerowa, krótki odcinek oznaczono aż 4 razy znakiem C-13.

Podobne przykłady ignorancji przepisów i zdrowego rozsądku można mnożyć.

Odcinek wykonano w 2007 r. i chyba żadne tłumaczenia nie pomogą, że asfaltu nie dało się położyć. Zresztą po co w ogóle zrobiono ścieżkę obok spokojnej bocznej asfaltowej drogi?

Od redakcji

Nasze zastrzeżenia do opisywanej ścieżki rowerowej przy Warszawskiej i jej niezgodności z odebraną przez Urząd Dzielnicy koncepcją wyraziliśmy już na etapie jej projektowania [zobacz >>>]. Niestety, jak widać na powyższych zdjęciach, urzędnicy "wiedzieli lepiej" i zrobili po swojemu.

Tak jak pisaliśmy w 2005 r. [zobacz >>>], to czy i kiedy zapisy koncepcji zostaną wprowadzone w życie, zależy również od Was i od Waszego zainteresowania tematem. Dlatego niezadowolonych z nowej inwestycji mieszkańców dzielnicy zachęcamy do pisemnego poinformowania Urzędu Dzielnicy o tym, że rowerzyści wcale nie uważają tego typu dróg rowerowych za udogodnienie.

Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus
pl. Czerwca 1976 r. nr 1
02-495 Warszawa
urzad@ursus.warszawa.pl

Warto też zainteresować tematem lokalnych radnych.

Więcej o tym jak skutecznie komunikować się z urzędami: [zobacz >>>]