Parking już nie strzeżony

Centrum Handlowe Wola Park do niedawna wyróżniało się strzeżonym parkingiem rowerowym.

Parking ten, jak widać, nie świecił pustkami - okazało się, że ludzie chętnie dojeżdżają rowerem na zakupy, pod warunkiem zapewnienia bezpiecznych warunków.

List rowerzysty, do wiadomości ZM

Szanowni Państwo,

Z ubolewaniem ostatnio stwierdziłem, że tak oblegany strzeżony parking rowerowy został zlikwidowany. Z własnego doświadczenia, wymiany zdań z innymi rowerzystami oraz grup dyskusyjnych wynika jasno, że Państwa incjatywa była bardzo pozytywnie postrzegana. Niejednokrotnie też możliwość zostawienia roweru pod stałą opieką była czynnikiem "wspomagającym" podjęcie decyzji o wyborze sklepu. Co spowodowało tak drastyczne posunięcie? Na pewno nie brak zainteresowanych - tych jest aż nadto. Czy w przyszłości zamierzacie Państwo wznowić działalność strzeżonego parkingu?

Serdecznie pozdrawiam,

Zbigniew Oględzki

Odpowiedź Wola Park

Szanowny Panie,

Dyrekcja Wola Park po rozpatrzeniu rozwiązań dotyczących parkingów na terenach publicznych podjęła decyzję o zmianie statusu parkingu rowerowego ze dozorowanego na niestrzeżony. Decyzję taką podjęto po rozważeniu czynników organizacyjnych oraz ekonomicznych.

Decyzja ta nie oznacza jednak, że całkowicie zrezygnowaliśmy z idei strzeżonego parkingu. W przyszłości chcielibyśmy stworzyć taki parking nie tylko dla rowerów, ale również dla samochodów. Zrealizowanie tego projektu zależy od wielu czynników i wymaga czasu, ale mamy nadzieję, że zakończy się powodzeniem.

Z poważaniem,

Dział Marketingu Wola Park