2015.12.17: Czy da się przywrócić rondo Zesłańców Syberyjskich pieszym i rowerzystom?

Północna połówka ronda Zesłańców Syberyjskich nie posiada żadnego przejścia dla pieszych czy przejazdu dla rowerzystów w poziomie jezdni. W relacji północ - południe jest możliwe poruszanie się przejściem podziemnym. Zejście od południa... »

2005.04.23: Rondo Zesłańców Syberyjskich - koncepcja modernizacji

Oto mój pomysł na przywrócenie ciągłości ścieżki rowerowej na rondzie Zesłańców Syberyjskich oraz ominięcie schodów. Za "starym" przejazdem przez południową jezdnię Al. Jerozolimskich należy odbić w lewo... ...i wytyczyć "nowy" przejazd... »

2003.11.08: Jak poprawić bubel Zesłańców Syberyjskich

Rondo Zesłańców Syberyjskich zostało fatalnie zaprojektowane. Zbyt niski tunel i "schodowe" ścieżki rowerowe... Do tego knota świetnie pasuje wypowiedź pani wiceprezydent Doroty Safjan, że rowerzyści to młodzi i silni ludzie i mogą nosić... »

2003.10.24: Szkoła Przystosowania

Błyskotliwe wystąpienia i przemyślane decyzje elity politycznej i urzędników samorządowych potwierdzają, że Polacy są najlepiej przystosowującym się do ekstremalnych warunków społeczeństwem. Bo jak inaczej wytłumaczyć przykład wytyczenia... »

2003.10.04: Rondo Zesłańców Syberyjskich - otwarcie schodów dla rowerów

Kończy się gruntowna przebudowa ronda Zesłańców Syberyjskich. Myliłby się ten, komu wydawałoby się, że Zarząd Dróg Miejskich wykorzystał tę okazję do poprawy warunków dla ruchu rowerowego. Wręcz przeciwnie. Od 3 lat w ciągu ulic Prymasa... »

Dodaj nowy artykuł