2016.05.25: Przejście naziemne w miejscu podziemnego

Pierwsza dekada po roku 2000 to okres zmian w polskich miastach, także we Wrocławiu. Wzrost dochodów mieszkańców i pęd do posiadania własnego auta sprawiły, że liczba samochodów w mieście gwałtownie wzrosła. Jednocześnie wrocławianie w... »

2016.01.21: Świadomi dla czystego powietrza

1 stycznia 2016 r. stowarzyszenie Zielone Mazowsze rozpoczęło realizację projektu Świadomi dla czystego powietrza... ...finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt zakłada organizację cyklu... »

2013.04.23: Konkurs na reklamę bezpieczeństwa rowerzystów

Urząd Miejski Wrocławia organizuje konkurs na zaprojektowanie reklamy kampanii społecznej Kierowco, podziel się drogą. Głównym celem kampanii ma być propagowanie idei wspólnej, pokojowej koegzystencji różnych użytkowników drogi, wzajemny... »

2011.12.08: Śluzy, pasy, pętle i piktogramy, czyli nowe rozwiązania rowerowe we Wrocławiu

W listopadzie obrodziły nowe udogodnienia dla rowerów w centrum Wrocławia: brama rowerowa na ulicy Ruskiej oraz udrożnienie ulicy Świdnickiej i Powstańców. Wspólnym mianownikiem tych działań jest wręcz rewolucyjne przeniesienie ruchu... »

2010.07.20: Koniec przepłacania za bilety kolejowe przez fikcyjne kilometry

Ponad trzy lata temu Zielone Mazowsze zgłosiło do Urzędu Ochrony Konkurencji rozbieżności pomiędzy rzeczywistymi odległościami między przystankami kolejowymi a tymi, według których naliczane były ceny biletów . Dziwnym trafem, rozbieżności... »

2009.11.17: Wrocławskie stojaki... i nie tylko

W Warszawie w poszukiwaniu stojaków rowerowych trzeba szperać po lokalnych uliczkach dzielnicowych. Zarząd Dróg Miejskich wyparł się obowiązku zapewniania miejsc do parkowania rowerów , twierdząc że również na zarządzanych przez siebie... »

2009.08.07: Węzeł przesiadkowy Plac Grunwaldzki we Wrocławiu

Plac Grunwaldzki we Wrocławiu, o którym pisałem już przy okazji parkingów rowerowych , jest interesujący także pod innym względem. Znajduje się tam ciekawie rozwiązany węzeł przesiadkowy. O jego wyjątkowości stanowi wiele rzeczy. Po... »

2009.07.30: Jak zroweryzować centrum?

Na naszej witrynie zagościł już kiedyś materiał o Wrocławiu . Muszę przyznać, że to właśnie on zachęcił mnie do odwiedzenia tego miasta i dokładnego przyjrzenia się tamtejszej infrastrukturze. W materiale tym było bowiem sporo ciekawostek... »

2009.02.01: Czego warszawiacy zazdroszczą Wrocławowi?

Przesyłam kilka fotografii z Wrocławia z zapytaniem, czemu warszawski ZMID w takich miejscach jak ul. Poleczki czy nawet Krakowskie Przedmieście nie potrafi chociaż w części uzyskać podobnej jakości wykonania i funkcjonalności? Załączone... »

2006.09.23: Wracają pociągi w Dolnośląskiem

Jak podaje Dolnośląski Urząd Marszałkowski, w pierwszym tygodniu października uruchomione zostaną 42 kolejowe połączenia regionalne. Będzie to możliwe dzięki przejęciu finansowania pociągów międzyregionalnych i międzynarodowych przez... »

2006.06.10: W Sudety tak jak w Alpy

Czy chciałbyś mieszkać bliżej Alp i Morza Śródziemnego nie opuszczając naszego kraju? Takie pytanie zadają nam władze miasta Wrocławia w najnowszej akcji promocyjnej „Teraz Wrocław”. Takiej akcji promocyjnej nie powstydziłoby... »

2006.04.01: PKP PR znowu podały nieprawdziwe dane

31 marca Centrum Zrównoważonego Transportu przeprowadziło badania wybranych pociągów z listy pociągów likwidowanych przez spółkę PKP Przewozy Regionalne od 1 kwietnia 2006 r. Celem wyrywkowych badań było stwierdzenie, czy dane przewoźnika... »

2006.03.13: Inwestycje kolejowe do RPO dolnośląskiego

Dnia 13 marca 2006 r. odbyło się we Wrocławiu spotkanie przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych SA z reprezentantami samorządów Województwa Dolnośląskiego. Wiceprezes Zarządu Spółki Zbigniew Szafraski zaprezentował propozycje inwestycji... »

2005.09.28: Rowerem pod prąd również we Wrocławiu

Z końcem września przyszedł czas na zapowiadane zmiany w organizacji ruchu na wrocławskim Starym Mieście. Dla rowerzystów oznaczają one wdrożenie założeń zawartych w Koncepcji rozwoju ruchu rowerowego w tym rejonie miasta. Po raz pierwszy... »

Dodaj nowy artykuł