2014.07.07: Zatoki? To się leczy – w Sewilli, część XIX

W serialu ,,Zatoki? To się leczy!'' wystąpiły już dwa hiszpańskie miasta – Barcelona i Madryt . Dziś odwiedzimy znaną naszym czytelnikom z sukcesu rowerowego gorącą stolicę Andaluzji. Przy ulicy Ronda de Triana niemal wszystkie... »

2013.10.30: Zatoki? To się leczy – w Madrycie, część XIV

W XI odcinku tego serialu odwiedziliśmy stolicę Katalonii , a dziś pokażemy kilka migawek z Madrytu. Będzie to kolejny (i nie ostatni) dowód popularności przystanków półwyspowych nie tylko w Hiszpanii, ale i w strefie śródziemnomorskiej... »

2013.05.21: Zatoki? To się leczy – w Barcelonie, część XI

W kolejnym odcinku antyzatokowej serii odwiedzimy Barcelonę - trzecie już (po Atenach i Palermo) miasto strefy śródziemnomorskiej, które zna i stosuje półwyspowe perony przystanków autobusowych. Rozwiązanie to upowszechnia się coraz... »

2011.10.16: Jak w ciągu 3 lat zyskać 7% udziału ruchu rowerowego?

Sewilla to jedna z najjaśniejszych gwiazd na mapie roweryzujących się europejskich miast. Zmiana, jaka tam się dokonała w ostatnich latach, pokazuje, że startując nieomal od zera, można w kilka lat zbudować zarówno infrastrukturę, jak i... »

2011.10.10: Akademia Rowerowych Wolontariuszy w Sewilli

W dniach 28 września - 3 października 2011 w Sewilli w Hiszpanii odbyło się spotkanie inauguracyjne międzynarodowego projektu Volunteers of Cycling Academy (VOCA) , którego celem jest wymiana doswiadczeń pomiędzy organizacjami rowerowymi z... »

Dodaj nowy artykuł