2016.04.01: Zielonym pociągiem na zieloną wyspę

Koleje Mazowieckie to prekursor innowacyjnej oferty przewozowej, by wspomnieć choćby słynny pociąg Słoneczny do Trójmiasta. Dotarliśmy do informacji, że spółka ma w planach połączenie do... Dublina! Pociąg ma na początek kursować raz w... »

2013.03.31: Zatoki? To się leczy – w Dublinie, część X

Po trzymiesięcznej przerwie możemy wrócić do tematu przystanków półwyspowych. Bohaterem jubileuszowego dziesiątego odcinka będzie stolica Irlandii. Przystanków półwyspowych w Dublinie nie brakuje. Oto reprezentatywny przykład z Blessington... »

2012.06.29: Akademia Rowerowych Wolontariuszy w Irlandii

W dniach 20-24 czerwca 2012 w Dublinie odbyło się czwarte europejskie spotkanie organizacji działających na rzecz rowerzystów w ramach projektu Volunteers of Cycling Academy (VOCA) . Głównym tematem było zróżnicowanie zachowań i potrzeb... »

2011.07.23: Z góry na dół, wzdłuż i wszerz Liffey

Ostatni odcinek opowieści o okolicach Dublina zilustruje przeprawy przez rzekę Liffey, płynacą przez środek miasta, trasy i sposoby na poruszanie się wzdłuż niej oraz parę innych drobiazgów. Na zły początek, warto zauważyć że... »

2011.06.22: Spokojnie, to tylko Dublin!

Po ostatnim rowerocentrycznym sprawozdaniu , dzisiaj o uspokojeniu ruchu w Dublinie. Jako stolica kraju, w którym liczba osób ginących w wypadkach drogów na milion mieszkańców znacząco spadła poniżej średniej UE-27 w ostatnich latach... »

2011.06.09: Zielona wyspa w czerwone pasy

Pisaliśmy już o pasach rowerowych w zielonowyspiarskiej stolicy , jednak nie jest to jedyne ciekawe rozwiązanie w mieście, w którym mieszka wielu Polaków, a którego podejście do infrastruktury komunikacyjnej znacząco się od polskiego (a... »

2007.09.16: Dublin w paski

7 dni w tygodniu, 24 godz. na dobę. Wspólny pas rowerowo-autobusowy na drodze na lotnisko. Pas rowerowo-autobusowy z rodzieloną częścią dla rowerów i autobusów. Podział zanika przy przystanku autobusowym, gdzie autobus powinien podjechać... »

2007.08.19: Luas, czyli tramwaj zwany szybkością

Po ponad pół wieku nieprzerwanej dominacji samochodów i autobusów na ulicach Dublina, władze miasta zorientowały się, że rozbudowa układu drogowego nie jest w stanie rozwiązać problemów komunikacyjnych rozwijającego się miasta. W 2004 r... »

Dodaj nowy artykuł