2010.06.13: O pieszych i rowerzystach najłatwiej nie myśleć

Chciałbym zaprezentować kolejny przykład nieuwzględniania nie tylko bezpieczeństwa, ale w ogóle istnienia pieszych i rowerzystów, w myśl zasady, że po postawieniu zakazu problem zniknie. Na początku jezdni serwisowej wzdłuż ul. Modlińskiej... »

2009.12.29: Piszcie, a wpusty kanalizacyjne będą wymienione

Od dawna bezpieczeństwu rowerzystów na ścieżce przy ul. Modlińskiej zagrażał wpust kanalizacyjny, z żebrami równoległymi do kierunku ruchu, między którymi łatwo było zaklinować koło. 17 września 2009 roku zwróciłem się do Miejskiego... »

2009.08.18: Uwagi do projektu rozbudowy ul. Modlińskiej

Poniżej przedstawiamy nasze uwagi do projektu rozbudowy ul. Modlińskiej na odcinku od mostu nad Kanałem Żerańskim do ul. Aluzyjnej. - Wiaty przystanków autobusowych odsunąć co najmniej o 0,5 m od granicy drogi rowerowej. Z boków wiaty... »

2009.07.31: Piszcie, a będzie Wam obniżone cd.

Dwa miesiące temu przedstawialiśmy na łamach naszej strony udaną interwencję w sprawie zbyt wysokich krawężników przy al. Jana Pawła II i Popiełuszki . Z przyjemnością prezentujemy kolejny przykład, że pisanie do urzędów [[rso... »

2009.06.04: Uspokajanie ruchu wzdłuż Modlińskiej czas zacząć

Dziś zaczęto montaż progów zwalniających na jezdni serwisowej wzdłuż ul. Modlińskiej w Warszawie na odcinku od ul. Przaśnej do Kasztanowej - czyli między Ekspresową a Płochocińską w stronę centrum. Występowałem o to na piśmie już dość... »

2009.05.29: Zamknięto drogę rowerową przy Modlińskiej

W związku z przebudową wiaduktów na Modlińskiej nad Kanałem Żerańskim zamknięto drogę rowerową wzdłuż ul. Modlińskiej. Nie zdjęto jednak znaku zakazu poruszania się rowerem po jezdni, ani nie dopuszczono ruchu rowerów po pasie dla... »

2009.02.16: Przebudowa wiaduktu ul. Modlińskiej nad Kanałem Żerańskim

10 marca 2009 r. o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 (I piętro) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych dotyczące planowanej przebudowy ul... »

2008.07.05: Szybko, atrakcyjnie i tanio, czyli pasem autobusowym

Trzy lata po wprowadzeniu pasa autobusowego na ul. Modlińskiej , w ramach Studium możliwości uprzywilejowania komunikacji autobusowej i tramwajowej w Warszawie. (TransEko sp.j. 2008), pokuszono się o ewaluację jego obecnego funkcjonowania... »

2008.05.06: Uwagi do projektu przebudowy ulicy Modlińskiej

Do: Zarząd Dróg Miejskich Poniżej przedstawiamy nasze uwagi do koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy ul. Modlińskiej na odcinku od mostu nad Kanałem Żerańskim do ul. Aluzyjnej, przedstawionego przez BAKS Sp. z o.o. na spotkaniu w... »

2006.10.03: Ochrona przed samochodami na Modlińskiej

Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o zainstalowanie blokad (np. słupków) uniemożliwiających wjazd pojazdom zmotoryzowanym na ścieżki rowerowe i chodniki prowadzące do skrzyżowania ul. Mehoffera i ul. Modlińskiej na... »

2006.05.22: Dość bałaganu komunikacyjnego na Modlińskiej

Pismo Biuro Społecznego Rzecznika Niezmotoryzowanych skierowało dnia 22 maja do: Sz. P. Marka Mistewicza - Dyrektora Naczelnego Zarządu Dróg Miejskich, Sz. P. Janusza Galasa - Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy, Sz. P. Mieczysława Reksnisa - p... »

2005.05.08: Nowy pas autobusowy na ul. Modlińskiej

Aż czterech lat apelów , zbierania podpisów, specjalnego badania ruchu i zejścia zimowych śniegów z ulic potrzeba było, by powstał wreszcie pas autobusowy w ulicy Modlińskiej. W imieniu pasażerów serdecznie dziękujemy panu Januszowi... »

2005.05.07: Autolepperyzm na Modlińskiej ukrócony

Jak na warszawski Zarząd Dróg Miejskich, to błyskawiczna akcja. Po niecałych dziesięciu miesiącach od przeprowadzenia przez Zielone Mazowsze badań struktury ruchu na tej prawobrzeżnej arterii, wysłania odpowiednich pism do ZDM i... »

2005.04.18: Odpowiedź w sprawie bus-pasa dla autobusów na ulicy Modlińskiej

Przypominamy o postulacie utworzenia pasa dla autobusów w ulicy Modlińskiej, który po zeszłorocznych badaniach ruchu, wykonaniu projektu organizacji ruchu oraz zgodnie z doniesieniami prasowymi miał zostać utworzony wiosną tego roku... »

2004.08.20: Autoterroryzm na Modlińskiej

W Warszawie objawia się prawdziwe oblicze lobby samochodowego. Urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich są notorycznie zastraszeni przez użytkowników samochodów osobowych. Wiosną lobby samochodowe zorganizowało groźną medialną akcję poszukiwania... »

2004.07.15: Pismo w sprawie buspasu na Modlińskiej

Do: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie Dotyczy: organizacja ruchu drogowego przy wjeździe na most Grota-Roweckiego Szanowni Państwo, W czerwcu br. stołeczna prasa informowała, że w związku z notorycznie obserwowanymi zatorami drogowymi przy... »

2004.06.18: Wizja lokalna ścieżki rowerowej przy ul. Modlińskiej

Godzina 13:00, start ze stacji Statoil przy Obrazkowej. Stawiły się trzy osoby z Zarządu Dróg Miejskich (potem zostały dwie) oraz niżej podpisany z Zielonego Mazowsza. Od Płochocińskiej do granicy Warszawy ścieżka rowerowa biegnie po... »

2004.06.14: Raport z pomiaru ruchu na ulicy Modlińskiej

Pomiar został został przeprowadzony na ulicy Modlińskiej na jezdni w kierunku centrum, w poniedziałek 14 czerwca 2004 r. w godz. 7:00-9:00. Dwie osoby podzieliły się zadaniami w następujący sposób: - jedna osoba liczyła osoby i pojazdy na... »

2001.08.22: Modlińska nie ścieżka

Parę uwag do stanu ścieżki wzdłuż Modlińskiej, bo poruszam się nią prawie codziennie. Jakim prawem nazywa się ścieżką rowerową ten podziurawiony i poprzecinany monstrualnymi krawężnikami deptak? - Nie ma wymalowanych pasów przy przystanku... »

Dodaj nowy artykuł