Artykuły: 1-20
| 21-40
| 41-60
| 61-68
Wakacje to czas odpoczynku, ale też szansa na obejrzenie miejsc znajdujących się daleko od domu. Pisałem już o rozwiązaniach poprawiających bezpieczeństwo , dzisiaj o tym jak Niemcy dbają o to by pieszym i rowerzystom było wygodniej... »
Wakacje to czas odpoczynku, ale też szansa na obejrzenie miejsc znajdujących się daleko od domu. Podróż przez Niemcy była okazją do zobaczenia wielu interesujących rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu... »
Prawie 3 lata temu można było przeczytać na łamach Gazety, że na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu pojawią się zebry na skos jak w Londynie . Niestety, nie licząc pasów rowerowych, ruch na to skrzyżowanie wrócił po staremu... »
W nietypowy sposób 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej obchodzić będą uczestnicy rowerowego Rajdu Majowego nad Nysą Łużycką. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wielką przepaść, jaka wciąż dzieli Polskę od Niemiec i innych krajów... »
Tragiczny wypadek w Klamrach, jak to zwykle bywa, wzbudził chwilowe zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego. Swoją szansę na powrót do polityki dostrzegł najbardziej leniwy europoseł w poprzedniej kadencji Europarlamentu... »
Fryburg Bryzgowijski to piękne, liczące niemal 900 lat miasto malowniczo położone na południowo-zachodnich rubieżach Niemiec, niedaleko granic z Francją i Szwajcarią. Dzięki konsekwentnej polityce w ciągu ostatnich trzech dekad liczba... »
Jest rok 2006. Podczas jednej z podróży służbowych odwiedzam Dortmund. Zwiedzamy koksownię Hansa, jedną z najlepiej zachowanych i najdłużej pracujących koksowni na świecie. To właśnie tutaj od 1928 roku przez ponad 60 lat pracowało koło... »
Niemcy od dawna byli szczególnie aktywni w obserwowaniu funkcjonowania Ziemi i zaprzęganiu zaobserwowanych prawidłowości do działań praktycznych. Zwykle umieli oni także zręcznie łączyć wiele dziedzin wiedzy. Obecnie przedmiotem tych... »
Niemcy są postrzegane jako kraj bogatych ludzi. W związku z tym wielu sądzi, że inwestowanie w odnawialne źródła energii nie generuje protestów społecznych, nawet w sytuacji, w której to konsumenci składają się na dotacje do nowych... »
Przejazd rowerowy to newralgiczny punkt na trasie polskiego cyklisty, potencjalne źródło kolizji i całkiem realne źródło opóźnień i stresów. Polski cyklista najpierw długo czeka na zielone światło, często zmuszony przywołać je przyciskiem... »
Niemiecki transport, podobnie jak i polski, jest jak do tej pory branżą opierającą się działaniom na rzecz ochrony klimatu. Zużycie energii w niemieckim transporcie w 2011 roku spadło tylko o 0,5% w stosunku do 2005 roku, co i tak w dużej... »
Przeczytałam ostatnio na Państwa stronie artykuł o uszach Myszki Miki i zafrapował mnie do tego stopnia, że będąc w Berlinie widziałam wszędzie tylko te uszy. Przesyłam kilka zdjęć, może przydadzą się do ilustracji. Prócz uszu, kilka... »
Niemcy nie dbają o urozmaicanie dróg rowerowych elementami aktywizującymi kreatywne myślenie i poprawę zdolności ruchowo - motorycznych rowerzystów. W Berlinie jazda rowerem nie wymaga od nas intelektualnego zaangażowania. Drogi rowerowe... »
Granica na Odrze i Nysie Łużyckiej staje się kolejową przepaścią. Polscy urzędnicy z Ministerstwa Transportu oraz dyplomaci zwalają winę na Niemców. My swoją część zrobiliśmy, ale Niemcy na razie nie mają zamiaru – napisała Gazeta... »
Po relacji Michała Pilcha przedstawiamy na łamach niniejszej witryny drugi przegląd rowerowych wrażeń z Berlina, szerzej omawiający tamtejszą infrastrukturę rowerową. Oglądając zdjęcia warto pamiętać, że niektóre rozwiązania, w... »
Kontynuujemy rozpoczętą w poprzednim odcinku tego cyklu wirtualną podróż po Europie w poszukiwaniu przystanków półwyspowych - alternatywy dla zatok autobusowych. Pozostaniemy w Niemczech, ale przeniesiemy się do Oerlinghausen - 16... »
W poprzednich częściach tego cyklu omówiliśmy niekorzystny wpływ zatok autobusowych na dostępność, sprawność i bezpieczeństwo transportu publicznego i przedstawiliśmy lekarstwa na zatokowe schorzenie. Dziś rozpoczynamy przegląd miast... »
Opisane w artykule skrzyżowanie przedstawiam jako normalne z dwóch powodów. Po pierwsze, jest normalne, czyli typowe. Tak wyglądają w Berlinie i w innych niemieckich miastach skrzyżowania dróg tej klasy. Jego wybór był losowy – po... »
W dniach 4-8 czerwca 2012 r. w siedzibie Instytutu ds. Migracji i Repatriacji w Oerlinghausen (Nadrenia Płn-Westfalia) odbyło się spotkanie finalizujące projektu Improving the environmental communication and awareness of migrants and... »
Było o ulicach miejskich , było o zamiejskich drogach krajowych , czas napisać co nieco o drogach zwyczajnie wiejskich. W tym zakresie również panują w Polsce złe nawyki projektowe , odbiegające od praktyki krajów rozwiniętych . Dzisiaj... »
Artykuły: 1-20
| 21-40
| 41-60
| 61-68
| Dodaj nowy