2013.09.03: Mamy już obwodnice – czas odzyskać ulice!

Wielokrotnie już odmawiano stowarzyszeniom czy nieformalnym grupom mieszkańców możliwości miastotwórczych zmian w centrum Warszawy [1], tłumacząc to brakiem kompletnej obwodnicy miasta. Jeśli do tej pory naiwnie braliśmy to... »

2011.09.18: Ile obwodnic powinna mieć Warszawa?

Po dłuższej przerwie spróbujemy postawić kropkę nad „i” w naszym cyklu obwodowym. W ostatnim odcinku zapowiedzieliśmy próbę odpowiedzi na pytanie, co można by zrobić, by wreszcie Warszawa odniosła pożytek z tych wszystkich... »

2011.04.09: Ile obwodnic ma Warszawa?

Po stolicach zachodnioeuropejskich przyszedł czas na stolicę Polski. Staraliśmy się ją omówić w schemacie podobnym do innych miast, jednak – jak zaraz zobaczycie – obwodnice Warszawy wymykają się takiemu banalnemu... »

2011.03.01: Ile obwodnic ma Londyn?

Londyn nie do końca pasuje do naszego przeglądu obwodnic stolic europejskich , ze względu na znacznie większe rozmiary i liczbę mieszkańców (dlatego też nie zamieszczamy mapki). Warto go jednak wymienić jako dobrze udokumentowany... »

2011.02.10: Ile obwodnic ma Wiedeń?

Dotychczas w naszym cyklu obwodnicowym tendencyjnie przyglądaliśmy się jedynie miastom o ukończonych obwodnicach zewnętrznych, takim jak Berlin czy Bruksela . Dzisiaj dla odmiany weźmiemy na tapetę Wiedeń, który nie ma żadnego kompletnego... »

2011.01.30: Ile obwodnic ma Bruksela?

Kontynuując przegląd obwodnic stolic europejskich, z Berlina przeniesiemy się do Brukseli, jednego z bardziej zmotoryzowanych miast UE. Tutaj również jednak kierowcy nie mogą liczyć na trzy bezkolizyjne obwodnice, a priorytetem... »

2011.01.19: Ile obwodnic ma Berlin?

Brak obwodnic, w domyśle bezkolizyjnych, często wymieniany jest jako główny problem komunikacyjny Warszawy. Stanowi uniwersalną wymówkę dla powolnego tempa wprowadzania priorytetów dla transportu publicznego, niemożności wytyczania... »

Dodaj nowy artykuł