2012.10.07: Trasa S7 wpuszczona w kanał

Niech się kierowcy nie denerwują – trasa S7 ma się świetnie. Gorzej z kanałem, a dokładniej rzecz ujmując – Kanałem Elbląskim. W sierpniu płynęliśmy tym pięknym szlakiem wodnym z Zalewu Wiślanego w okolice Iławy. Jadąc na punkt... »

2011.05.19: Zielone Mazowsze uczy na Uniwersytecie

9 maja Rafał Muszczynko z Zielonego Mazowsza na zaproszenie Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poprowadził w Olsztynie trzygodzinne autorskie zajęcia na temat transportu rowerowego i jego... »

2010.05.11: Padła pierwsza spalarnia z listy ministerstwa

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podjął decyzję o odstąpieniu od budowy spalarni w tym mieście. Jest to pierwsza spalarnia z listy indykatywnej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, o której wiadomo już na pewno, że nie... »

2010.04.29: Więcej pociągów w warmińsko-mazurskiem

Gratulujemy naszemu stowarzyszeniowemu koledze, Stanisławowi Biedze, kolejnego sukcesu. Po zaplanowaniu i wdrożeniu rozkładów jazdy słynnych pociągów Interregio, po zrobieniu rozkładowej rewolucji na Śląsku, gdzie m.in. udało się... »

2009.11.09: Koncepcja Dróg Rowerowych dla Olsztyna

W 2009 r. konsorcjum spółki WYG International i stowarzyszenia Zielone Mazowsze wykonało następujące opracowania: 1. Program budowy układu dróg rowerowych na terenie miasta Olsztyna - na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w... »

2009.09.29: Rowerem po kampusie uniwersyteckim w Olsztynie

Cały kampus podzielony jest na trzy strefy: w nowej części obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, w starej do 30 km/h, a część ulic i alejek otwarta jest wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Samochodom bronią wstępu fizyczne zabezpieczenia... »

2009.09.18: Konsultacje koncepcji dróg rowerowych dla Olsztyna

Rozpoczynają się konsultacje społeczne koncepcji sieci tras rowerowych dla Olsztyna. Z koncepcją można zapoznać się na stronie http://olsztyn.zm.org.pl oraz na spotkaniu w Ratuszu, 24 września o godz. 16.00 w sali Rady Miasta (219). Uwagi... »

2009.08.18: Wyniki pomiaru ruchu rowerowego w Olsztynie

Pomiary ruchu rowerowego prowadzone były w Olsztynie w okresie od 12 maja do 16 sierpnia 2009 r. Dane dla dni powszednich pozyskiwane były we wtorki, środy i czwartki, dla weekendów - w niedziele. Pomiar przeprowadzono w 75 punktach w... »

2009.07.14: Olsztyńskie godziny szczytu

Całodniowe pomiary ruchu rowerowego w Olsztynie wykonaliśmy w ramach prac nad koncepcją sieci tras rowerowych dla tego miasta. Ich celem było zbadanie rozkładu dobowego natężenia ruchu rowerowego na terenie miasta, a w szczególności... »

2009.06.14: Analiza bezpieczeństwa ruchu rowerowego w Olsztynie

Lokalizacja, typ i rodzaj zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów w latach 2006-2008 w Olsztynie. Analizę wykonano na podstawie zrzutu danych z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji, tj. pośrednio – wypełnianych przez Policję kart... »

2009.04.20: ZM przygotuje koncepcję dróg rowerowych dla Olsztyna

Konsorcjum w składzie WYG International Sp. z o. o. i stowarzyszenie Zielone Mazowsze wykona na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie opracowanie pod nazwą: Program budowy układu dróg rowerowych na terenie miasta Olsztyna... »

2006.03.02: Warmińsko-mazurskie inwestycje do RPO

Dnia 2 marca 2006 r. odbyło się w Olsztynie spotkanie przedstawicieli samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego z reprezentantami Polskich Linii Kolejowych SA. Kolejarze zaprezentowali propozycje inwestycji do włączenia do... »

Dodaj nowy artykuł