Artykuły: 1-20 | 21-25

2020.11.11: Kto wciska ciemnemu ludowi jasne ubrania?

Gdy jesień skraca dzień, zsyła mgły, deszcze i słoty, a przyroda zamiera, polska szkoła BRD budzi się do aktywności. W promocyjnej ofercie zsyła na pieszych mnóstwo darmowych dobrych rad. Wdziewaj żółte płaszcze! Lub przynajmniej kamizelki... »

2020.05.30: Policyjny radiowóz w parku? Może i legalny, ale na pewno niesmaczny

Pandemia wywraca do góry nogami większość utartych norm. Pandemia jest bardzo kosztowna i bardzo uderzy nas wszystkich po kieszeni. Jak bardzo, to można na razie szacować i prognozować, ale jedno jest pewne – nie będzie lekko... »

2019.12.09: Gdy policja nie zna prawa, to przestaje być zabawa

Urząd Miejski w Koszalinie wydał ciekawy zestaw map dla miłośników turystyki rowerowej. Czy mógł przewidzieć, że pomoc miejskiej komendy policji skończy się wydrukowaniem w przewodniku szkodliwej dezinformacji? Koszalin leży na terenach... »

2019.08.13: Czy policjanci umieją jeździć na rowerze?

Stołeczna policja nie chce dodatkowych funduszy na patrole rowerowe. Jak twierdzi, nie ma takiej potrzeby, bo na drogach jest bezpiecznie; jednocześnie brak infrastruktury rowerowej oraz ruch pojazdów w Warszawie stanowiłby zagrożenie dla... »

2018.05.28: Pod kamizelką odblaskową najciemniej

Skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Perzyńskiego i Rudnickiego jest ruchliwe i niebanalne. Zapewne dlatego adepci stołecznej drogówki przechodzą na nim szkolenia i sprawdziany umiejętności kierowania ruchem. Sprzyja temu wybudowany 10 lat... »

2018.05.07: Rower zbyt niebezpieczny dla stołecznej policji?

W wielu miastach Europy Zachodniej widok policjanta na rowerze nie zaskakuje (przykłady poniżej). Stołeczna policja niestety nie dostrzegła jeszcze licznych zalet tego środka transportu dla jakości służby . Świadczy o tym liczba rowerowych... »

2016.04.04: Prywatna służba strażniczki miejskiej ze wsparciem policji

Do: Prezydent Warszawy Komendant Straży Miejskiej Komendant Stołeczny Policji Szanowni Państwo, Jestem zmuszona donieść Państwu o karygodnym zachowaniu strażniczki miejskiej z 3-go oddziału SM (pani B.N.) mającym znamiona wykorzystania... »

2015.10.31: Drogówce nie po drodze z bezpieczeństwem rowerzystów

W Warszawie nawet zielone światło na wytyczonym przejeździe dla rowerzystów nie gwarantuje im bezpiecznego dotarcia na drugą stronę. Stres, wymuszenia i kolizje to codzienność. Policja tradycyjnie nie dostrzega problemu – woli... »

2015.02.20: Mandat za zielone

Tyle się ostatnio słyszy o nękaniu pieszych przez policję w ramach polityki „Statystyki wskazują na duży udział pieszych w wypadkach drogowych". W końcu padło i na mnie. Zostałam ukarana mandatem (musiałam go przyjąć, bo grożono mi... »

2014.12.11: Co jest priorytetem dla policji?

W odpowiedzi na nasz postulat poprawy bezpieczeństwa na przejściu przez Al. Jerozolimskie przy Białobrzeskiej , Inżynier Ruchu poinformował że "skrzyżowanie zostało wpisane do planu budowy sygnalizacji świetlnej" [terminu nie podano] oraz... »

2014.02.07: Nielegalne parkowanie policji nie szkodzi

W marcu ub. roku policjanci jadący ulicą Dewajtis nie podjęli interwencji wobec wielu nielegalnie parkujących samochodów. Zapytana o to zaniechanie pani komendant uznała zarzut braku reakcji za potwierdzony . Pod koniec listopada ub. roku... »

2013.09.18: Rowerowy boom w 997

Tematem numeru wrześniowego policyjnego magazynu 997 jest Rowerowy boom. Oprócz wielu ciekawych i trafnych obserwacji pojawiają się w nim także stwierdzenia powielające błędne stereotypy, przyczyniające się raczej do utrwalenia, a nie... »

2013.07.22: Kto dopilnuje policję?

Podczas niedzieli palmowej w 2006 roku zmotoryzowani bywalcy kościoła pokamedulskiego ustanowili niechlubny rekord parkując wzdłuż całej ul. Dewajtis tysiąc samochodów . Rok później dzięki zupełnie oddolnej, obywatelskiej akcji sprzeciwu... »

2012.10.17: Kto obroni bielańskie sarny?

Szanowni Państwo Piszę w sprawie patroli w Lesie Bielańskim, a raczej ich kompletnego braku. Od kilku miesięcy biegam w Lesie Bielańskim, od strony Podleśnej, od Marymonckiej, przy Dewajtis, a nawet zapuszczam się pod most Północny. Biegam... »

2012.01.11: Dlaczego zniesienie kary więzienia dla nietrzeźwych rowerzystów opłaci się wszystkim?

Polska ma prawdopodobnie najbardziej surowe prawo w Europie dotyczące jazdy na rowerze pod wpływem alkoholu. Jednocześnie dane o wypadkach z udziałem rowerzystów pokazują, że zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych jest wyolbrzymiane. Na... »

2011.05.10: Wiosna w pełni, już 1000 ofiar na drogach

W sobotę 6 maja zginęła 1000. osoba w wypadku na polskich drogach. W zeszłym roku tyle osób zginęło w wypadkach drogowych dopiero 22 maja. Tendencja wzrostowa liczby wypadków drogowych w Polsce w 2011 roku utrzymuje się. Różnica pomiędzy... »

2010.03.08: Rowery będą mogły skręcić z Jerozolimskich w Nowy Świat

Witam, Udało mi się otrzymać po "krótkim" czasie oczekiwania odpowiedź na pismo z 30 września - z datą 22 lutego. W kwestii skrętu w lewo na de Gaulle'a - nareszcie! W tej chwili nie jeżdżę rowerem po starciu z samochodem, ale jeśli tam... »

2009.09.01: Walki o pas autobusowo-rowerowy ciąg dalszy

Poniżej przedstawiamy ciąg dalszy sporu o przekształcenie pasa autobusowego przed Galerią Centrum w pas autobusowo-rowerowy. Od ponad roku wszyscy są za, poza Inżynierem Ruchu, który twierdzi że wszyscy są przeciw. Jako najnowsze... »

2009.01.07: Wniosek o powołanie policji ekologicznej

Do: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Grzegorz Schetyna. Szanowny Panie Ministrze, Zwracamy się z wnioskiem o powołanie specjalizowanej grupy w policji, nazywanej dalej przez nas „policją ekologiczną”. Istotą... »

2008.03.16: Wielkopostne migawki z ulicy Dewajtis

W miniony weekend na ul. Dewajtis działo się co nieco ciekawego - czemu poświęcamy poniższą foto-relację. "Zabłąkany" autobus MZA pojawił się w sobotnie południe na ul. Dewajtis. Wypuścił pasażerów wprost na trawnik,... ...a następnie... »

Artykuły: 1-20 | 21-25 | Dodaj nowy