Artykuły: 1-20
| 21-40
| 41-60
| 61-80
| 81-100
| 101-120
| 121-140
| 141-145
Gdy jesień skraca dzień, zsyła mgły, deszcze i słoty, a przyroda zamiera, polska szkoła BRD budzi się do aktywności. W promocyjnej ofercie zsyła na pieszych mnóstwo darmowych dobrych rad. Wdziewaj żółte płaszcze! Lub przynajmniej kamizelki... »
Jest to trzeci artykuł z cyklu. W pierwszym opisałem wymiary ludzkiego ciała, które wyznaczają podstawową miarę do wyznaczania szerokości chodników . W drugim opisałem historię badań nad chodnikami, która doprowadziła do przyjęcia w Polsce... »
W poprzednim odcinku pokazaliśmy przykłady wsparcia, które niewidzący kierowcy otrzymują od zarządcy drogi . Kolejnym pokrzepieniem w obliczu wad wzroku szerzących się na polskich drogach może być fakt, że coraz bliższe nam Stany... »
Przesyłki pocztowe z Chin pokonują koleją tysiące kilometrów. Od razu po wjeździe do Polski są przeładowywane na ciężarówki. Przewóz poczty staje się jednym z filarów Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli idei wzrostu znaczenia kolei w... »
W wielu miastach Europy Zachodniej widok policjanta na rowerze nie zaskakuje (przykłady poniżej). Stołeczna policja niestety nie dostrzegła jeszcze licznych zalet tego środka transportu dla jakości służby . Świadczy o tym liczba rowerowych... »
Jako członek Europejskiej Federacji Pasażerów, zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnoeuropejskiej ankiecie nt. doświadczeń pasażerów przeprowadzanej na potrzeby kontroli dotyczącej praw pasażerów prowadzonej obecnie przez Europejski... »
W dniach 20 – 22 października 2017 r. Zielone Mazowsze uczestniczyło w międzynarodowej konferencji ,,International City and Civil Society Organisations Summit” w Stambule. Czy to podczas przejazdu z lotniska do hotelu, czy z... »
W październiku 2016 roku miała miejsce wizyta studyjna organizacji strażniczych w Norwegii. Wyjazd odbył się w ramach programu „Obywatele dla demokracji” prowadzonemu przez Fundację im. Stefana Batorego finansowanego z funduszy... »
Kilka tygodni temu pokazywałem przykłady wygrodzeń drogi dla rowerów z jezdni zastosowanych w różnych miastach. Teraz dla odmiany parę przykładów z dróg zamiejskich, przez pola i lasy. Głównie ze Szwecji, ale będzie też coś z Dalekiego... »
W 2011 roku o Fukushimie rozpisywały się wszystkie media, pisaliśmy również my . Dziś niewiele dociera do uszu i oczu Polaków. Tymczasem dzieje się tam całkiem sporo. Usuwanie skutków katastrofy w elektrowni Fukushima Dai-ichi (czyli... »
Są ulice, na których z takich czy innych względów większy sens niż budowa drogi dla rowerów kosztem chodnika lub zieleni ma jej wydzielenie z istniejącej jezdni, a jednocześnie natężenie i prędkości ruchu samochodowego są zbyt duże, by... »
W zeszłym tygodniu w Pałacu Kultury odbył się IV Światowy Kongres Mobilności Współdzielonej (World Collaborative Mobility Congress - WoCoMoCo). Choć tematem przewodnim były rozwiązania takie jak samochody publiczne, czy platformy... »
Spróbujmy odpowiedzieć na tytułowe pytanie na przykładzie bardzo uproszczonego modelu - kwadratowego miasta z prostopadłą siatką 6x6 dróg rozmieszczonych co kilometr oraz źródłami i celami podróży koncentrującymi się wokół skrzyżowań tych... »
Kontynuując cykl poświęcony poziomym odgięciom drogi zapoczątkowany wizytą w Kaletach odwiedzimy dziś węgierską wieś Pilismarót, przez którą przebiega droga krajowa nr 11. Na początek spojrzenie z krańca wsi na północ. Pilismarót leży na... »
Dotychczas prezentowane na tej stronie przykłady kładek pieszo-rowerowych podwieszonych pod mostami pochodziły z kręgów cesarstwa austriacko-węgiersko . Dzisiaj kolej na dalsze południe, a mianowicie Rzym. W ramach modernizacji mostu... »
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny na sesji plenarnej 22 kwietnia 2015 r. niemal jednogłośnie (96 głosów za, 2 wstrzymujące) przyjął opinię w sprawie dokumentu dotyczącego oceny białej księgi transportowej. W opinii zwrócono uwagę... »
Prawo Unii Europejskiej dotyczące praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym od ponad 5 lat daje możliwość ubiegania się o odszkodowanie pieniężne za spóźnienie pociągu międzynarodowego jadącego przez obszar Polski. Przedstawiamy kilka... »
Dokładnie sto lat temu, 16 maja 1914 r. urodził się Edward Twitchell Hall – wybitny antropolog i etnolog, pionier badań nad relacjami przestrzennymi między ludźmi i otoczeniem i komunikacją międzykulturową. Z tej okazji przedstawiamy... »
Na naszej stronie przedstawiamy metodę taniego podróżowania za granicę pociągami. Wbrew obiegowym opiniom, kolej może być tańsza niż podróże autokarowe czy lotnicze nawet na trasach do Rzymu, Wenecji, Zurychu, Mediolanu, Wiednia... »
W Europie brak aktywności fizycznej odpowiada za około milion zgonów rocznie. Głównymi udziałowcami tej fabryki śmierci są rzecz jasna siedzenie za biurkiem i za kierownicą. Światowa Organizacja Zdrowia zaniepokojona tymi trendami i... »
Artykuły: 1-20
| 21-40
| 41-60
| 61-80
| 81-100
| 101-120
| 121-140
| 141-145
| Dodaj nowy