Artykuły: 1-20 | 21-37

2014.05.26: Pasy rowerowe na fragmencie ul. Nowy Świat

Projekt do budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Śródmieście - nr 24 na liście do głosowania. Przeszedł pozytywnie (choć z cięciami) etapy weryfikacji formalnej i preselekcji. Uwaga: w ramach weryfikacji formalnej projekt (oryginalny opis... »

2012.07.21: Sześć zielonych świateł na jednym skrzyżowaniu

Będzie jak w Londynie: zebry na skos skrzyżowania! - zwiastuje wczorajsza Gazeta na temat przyszłej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Nowego Światu. Wprawdzie doświadczenie uczy, że w stolicy od deklaracji i planów do... »

2012.07.09: Rowerem na skróty - z Ursynowa na Mokotów i Stare Miasto

W ramach akcji Warszawa na skróty przestawiamy naszą drogę do pracy, którą częściowo przemierzamy wspólnie, a częściowo oddzielnie. Z roweru korzystam już od kilku ładnych lat i jest on moim głównym sposobem na przemieszczanie się po... »

2011.11.03: Jak zmienia się ruch rowerowy w Warszawie?

Część punktów, w których policzyliśmy rowerzystów we wrześniu 2011 r., pokrywała się z punktami z pomiaru w 2002 r. Mamy zatem możliwość porównania, jak ruch rowerowy zmienił się w ciągu 9 lat. O placu na Rozdrożu pisaliśmy już wcześniej... »

2011.08.30: Udany happening przy Nowym Świecie

30 sierpnia o 15:00 odbył się zapowiedziany wcześniej happening na rzecz poprawy organizacji ruchu pieszego na skrzyżowaniu Nowego Światu i Świętokrzyskiej pod hasłem Półtora metra od płotu metra - wyprostujmy Trakt Królewski dla pieszych... »

2011.08.29: Półtora metra od płotu metra - wyprostujmy Trakt Królewski dla pieszych!

Zapraszamy na happening na rzecz poprawy organizacji ruchu pieszego na skrzyżowaniu Traktu Królewskiego i Świętokrzyskiej i umożliwienia pieszym przejścia na wprost obok placu budowy metra. Kiedy: 30 sierpnia 2011 r. (wtorek), godzina... »

2011.07.21: Drogowcy każą pieszym zwiedzać skrzyżowanie

Od wtorku zamknięto dla pieszych zachodnie ramię skrzyżowania Nowy Świat - Świętokrzyska w celu budowy stacji metra. W środku sezonu turystycznego na reprezentacyjnym deptaku nakazano turystom, zamiast przechodzić bezkolizyjnie przez... »

2011.07.19: Ilu urzędników potrzeba do postawienia kilku stojaków?

Parę lat temu w mieście zwanym Warszawą przystąpiono do remontu chodników na reprezentacyjnej ulicy, części Traktu Królewskiego, jaką są Aleje Ujazdowskie. Jako że ulica miała spełniać normy nowoczesnego miasta, jak też wpasowywać się w... »

2010.08.03: Nie od razu Ujazdowskie wyfrezowano

Po kolejnej wymianie nawierzchni w Alejach Ujazdowskich, cieszą azyle dla pieszych, o które wnosiliśmy, aby pieszym było łatwiej i bezpieczniej przekraczać jezdnię na przejściach bez świateł. Najwyraźniej jednak ZDM ma problemy z... »

2010.03.24: Będzie bezpieczniej w Ujazdowskich

Chcąc zawczasu uniknąć problemów ze stosowaniem urządzeń bezpieczeństwa ruchu na objętych gwarancją frezowanych ulicach, od chwili dowiedzenia się o planach kolejnej wymiany nawierzchni w Alejach Ujazdowskich zabiegaliśmy o wytyczenie tam... »

2009.06.29: Ścieżka w Ujazdowskich do drobnych poprawek

Praca przy ścieżce wzdłuż Alej Ujazdowskich wre. Aby uniknąć żmudnych i kłopotliwych procedur naprawiania błędów po fakcie, w sobotę sprawdziliśmy, jak wygląda na obecnym etapie prac i co trzeba będzie poprawić jeszcze przed położeniem... »

2009.05.08: Słupkostojaki przy Koperniku

Warszawa, 6 maja 2009 r. Szanowni Państwo, uprzejmie proszę o zlikwidowanie kolizji między urządzeniem imitującym profesjonalny stojak rowerowy na zapleczu pomnika Kopernika i wyznaczonym miejscem do parkowania, stosując jedno z... »

2009.03.25: Na Krakowskim kratki kują albo hałas wizytówką stolicy

Krakowskie Przedmieście nazywane jest wizytówką Warszawy, z czym trudno się nie zgodzić. Ale jak na dłoni widać, że mimo dużych nakładów finansowych problemy są te same, co w całej stolicy - na przykład wszechobecny hałas i niestaranne... »

2008.08.18: O wygodną jazdę wzdłuż Ujazdowskich

Do: Metroprojekt Sp. z o. o., Biuro Drogownictwa i Komunikacji. Dotyczy: projektu przebudowy chodników wzdłuż Alej Ujazdowskich. Nawiązując do aktualnego projektu organizacji ruchu oraz wcześniejszych konsultacji, wnosimy o wprowadzenie... »

2008.06.19: Beton z powrotem na swoim miejscu

Po naszej interwencji , Zarząd Dróg Miejskich uporządkował słupki wokół pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Nie przychylono się jednak do naszego wniosku o zastosowanie słupków żeliwnych. Jak widać, odległość między betonowymi... »

2008.05.14: Beton zbyt łatwo przesunąć

Dotyczy: zapobiegania nielegalnemu parkowaniu na Krakowskim Przedmieściu. Proszę o zastąpienie betonowych słupków wolnostojących, oryginalnie mających służyć zapobieganiu nielegalnemu parkowaniu przy pomniku Kopernika, zgodnymi z prawem... »

2008.01.08: Ustalenia ws. ścieżki przy Al. Ujazdowskich

z dnia 23.10.2007 r. w sprawie przebudowy chodników wraz z wydzieleniem ścieżki rowerowej w Al. Ujazdowskich na odcinku ul. Belwederska - Pl. Trzech Krzyży. Po prezentacji projektu przez przedstawicieli Biura Projektowego Metroprojekt Sp... »

2007.10.24: Propozycja dla Agrycoli

Do: Biuro Projektów Metroprojekt, Zarząd Dróg Miejskich, Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Szanowni Państwo, Po Radzie Technicznej w ZDM w dniu 23 października b.r. w sprawie projektu przebudowy chodników w al. Ujazdowskich prosimy... »

2007.10.03: Pełnomocnik o stojakach na Krakowskim Przedmieściu

Od: Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Transportu Rowerowego. Do: Szanowny Pan Jarosław Jóźwiak p.o. Zastępcy Dyrektora Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy. Z zażenowaniem przyjmuję zignorowanie ustaleń dokonanych na naradzie uzgodnieniowej... »

2007.09.24: Organizacja ruchu rowerowego w rejonie Traktu Królewskiego

Do: Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Transportu Rowerowego. W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Dróg Miejskich przetargu (NDZP/183/PN/132/07) na: Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu w obszarze ograniczonym ulicami:... »

Artykuły: 1-20 | 21-37 | Dodaj nowy