Zmiany wprowadzone

$h=Głosuj na zielony, pieszy i rowerowy budżet obywatelski 2020 w Warszawie
$k=budżet partycypacyjny, rowery, zielen, piesi
$a=Robert Buciak
$d=2019.09.06
$z=0
$o=
$b=

Po raz szósty mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mają możliwość zagłosowania na projekty, które chcą, aby miasto wykonało ze wspólnych pieniędzy. W tym roku po raz pierwszy pod nazwą budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji jest ponad 83 mln zł.

#Nasze sukcesy

Co roku składaliśmy kilkadziesiąt projektów. Większość z nich przeszła do realizacji. Możemy się pochwalić nasadzeniami ponad tysiąca drzew, powstaniem kontraruchu rowerowego na prawie 100 ulicach - np.[[zoli_kontra_196]], budową kilku dróg dla rowerów - np. [[pole_mokotowskie-179]], budową i remontami chodników czy poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W dotychczasowych edycjach projekty, które promowało Zielone Mazowsze, bardzo często przechodziły do realizacji. Zazwyczaj zgarniały one ok. 20% puli. Dlatego...

#Jak co roku wybraliśmy najciekawsze projekty

I zebraliśmy je na stronie <b>http://budzet2020.zm.org.pl </b><b>
http://budzet2020.zm.org.pl
</b>
Wybraliśmy te projekty, które uważamy za najciekawsze, najbardziej efektywne i innowacyjne. Projekty te przeszły już weryfikację formalną i szczegółową. Przed nimi najważniejszy etap - głosowanie mieszkańców. <b>Wykorzystaj swój głos i namów do tego innych!</b>

targowa-168-0251.jpg
W tym roku dzielnice nie są podzielone na obszary. Dlatego listy projektów są bardzo długie. Liczymy, że nasz przewodnik ułatwi wam głosowanie. Spędziliśmy długie godziny przeglądając zgłoszone propozycje i dokonaliśmy wyboru zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.

#Jak głosować?

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i poparcia ich w głosowaniu, które trwa <b>od 6 do 23 września</b>. Przypominamy, możesz zagłosować na 10 projektów ogólnomiejskich i w jednej dzielnicy na maksymalnie 15 projektów. Nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz. Wartość projektów nie ma w tym roku znaczenia.

Pamiętaj - głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - również niepełnoletni. Nie trzeba być zameldowanym. Głosować można osobiście w punktach głosowania papierowego (w tym urzędach dzielnic) lub przez Internet na stronie:

http://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome


Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.