Zmiany wprowadzone

$h=Mistrzowie grodzenia szkodzą od niechcenia
$k=piesi, rowery, bariery, bielany
$a=Marcin Jackowski
$d=2020.04.30
$z=0
$o=
$b=

ddr_stawy_kellera_20-0008.jpg
W niedawnym artykule pokazaliśmy, jak bielański urząd dzielnicy nie tylko nie zażegnał niebezpieczeństwa na stromym zjeździe przy Stawach Kellera [[ddr_stawy_kellera-183]], ale pogorszył jeszcze sytuację dodając kolejne zagrożenie w postaci bariery w poprzek drogi rowerowej [[ddr_stawy_kellera-203]].

Dziś zapraszamy na krótki przegląd podsumowujący bielańskie dokonania w grodzeniu utrudniającym życie zarówno cyklistom, jak i pieszym. Zabiegi podobne do ostatnio opisanych stały się bowiem na Bielanach niechlubną tradycją.

#Ul. Broniewskiego

czarne_swiatlo-5.jpg
Od ponad 1516 lat przejazd ddr przez torowisko na ul. Broniewskiego przy Perzyńskiego [[czarne_swiatlo]] kończy się niemal identycznie jak ddr dochodząca do ul. Gdańskiej.

ppr_gazeta_stoleczna_2007.jpg
Ten znak firmowy bielańskiego urzędu trafił nawet (w listopadzie 2007 r.) na łamy Gazety Stołecznej. Skąd takie kuriozum? [[podczaszynskiego-159]].

#Szlak nadwiślański przy Pałacu Brühla

mlociny-8020014.jpg
Wkrótce minie 11 lat, odkąd jeden z najatrakcyjniejszych szlaków rowerowych nad Wisłą przestał być przejezdny za sprawą ogrodzeniowej gigantomanii [[mlociny_plot-098]] i płotu, którego być nie powinno ze względu na ochronę przeciwpowodziową. Wnika bowiem w teren zalewowy w rzecznym międzywalu.

Rządzący wówczas Bielanami nie potrafili przewidzieć konsekwencji przejęcia popałacowego terenu przez nowego właściciela i zapobiec takiej szkodliwej społecznie parcelacji [[mlociny_plot_listy-098]].
Mieszkańcy bezpowrotnie stracili popularną trasę o niepowtarzalnych walorach, a szlak nadwiślański trzeba było prowadzić sztucznym i wydłużonym objazdem.

#Szlak niebieski przez K.S. Hutnik

niebieski_szlak_zagrodzony097.jpg
W tym samym czasie klub sportowy Hutnik zagrodził niebieski szlak rowerowy i masowo uczęszczane przejście przez swój teren [[niebieski_szlak_zagrodzony-097]].

#Hutnik wyrabia 200 procent normy

ks_hutnik_zagrodzony_2013.jpg
Po nagłośnieniu problemu wycofano się z tego, ale wkrótce administrator obiektu zafundował mieszkańcom podobne utrudnienie od południowej strony. Istniejące i od niepamiętnych czasów otwarte non stop wejście z polany rekreacyjnej i pozostałości fortu jest zaspawane już siedem lat (zdjęcie archiwalne z 2013 r.). Wygodne i najkrótsze dojście do kładki nad Wisłostradą przestało istnieć.

Obecnie trwa przebudowa widocznego po prawej boiska, więc ogrodzenie miałoby uzasadnienie. Jak jednak wytłumaczyć utrudnianie życia bywalcom otaczających terenów z Lasem Bielańskim włącznie w minionych latach? Dlaczego nie reagują na to władze miasta, choć dotując K.S. Hutnik z publicznych środków mogłyby wymóc większą otwartość terenu?

#Raport z oblężonego parku

ddr_do_parku_herberta_20-0101.jpg
<a href="https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15827" target="_blank"> Rowerowe połączenie parku Olszyna i parku Herberta</a></q> miało być gotowe w ramach BP do końca roku 2017. Powstało... z dwuletnim opóźnieniem. A kiedy już wyasfaltowano alejkę i wykonano zachęcający przejazd przez ul. Duracza, po skorzystaniu z niego cyklista nadziewa się... na płot.
Co gorsza &#8211; wykonany z ciemnej siatki po zmroku jest prawie niewidoczny, a oznakowanie nie tylko niczego nie sygnalizuje, ale wręcz zachęca dezinformując.

ddr_do_parku_herberta_20-0100.jpg
Trzeba mieć dużo uwagi i sokoli wzrok, by jadąc zauważyć i odczytać tę kartkę formatu A4 i w porę zrezygnować z taranowania ogrodzenia.


#Zobacz też

,,Drobne&#8221; wygrodzenia [[dezorganizacja_ruchu-14b]] i ,,czasowe&#8221; utrudnienia [[marymoncka-15a]].

Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.