25 kwietnia 2014 r. Warszawska Masa Krytyczna przejechała pod hasłem Rowery na buspasy. Na warszawskich ulicach jest coraz więcej rowerzystów. Jednak po części najważniejszych ulic nie mogą się poruszać bezpiecznie. Rowerzysta jadący obok buspasa z jednej strony wyprzedzany jest przez samochody, a z drugiej przez autobusy [zobacz >>>]. Masa odwiedziła też ul. Obozową na Woli, w związku ze stanowiskiem radnych dzielnicy, którzy stwierdzili, że wprowadzenie pasów rowerowych na ulicy Obozowej nie znajduje racjonalnego uzasadnienia [zobacz >>>].

Zdjęcia

Godzina 18:00, ostatni piątek miesiąca. Plac Zamkowy się wypełnia.

Nowi uczestnicy często dziwią się, po co masa się zatrzymuje. Po to, by ekipa zabezpieczająca przejazd mogła się przemieścić z tyłów kolumny na czoło i obstawić kolejne skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, jak szerokie są pasy ruchu na ul. Andersa - spokojnie można by tu wyznaczyć pasy rowerowe [zobacz >>>].

Nadwiślański Szlak Rowerowy (po prawej) wciąż rozkopany [zobacz >>>]...

...więc trzeba jechać jezdnią Wisłostrady.

W masie udział wzięło 1572 osób.

Cd. frekwencji.

Skręt w Gwiaździstą.

Mieszkańcy Bielan pozdrawiają Masę.

Pamiątkowe szprychówki dla najmłodszych uczestników przejazdu. Masa będzie jeździć do czasu, w którym również na co dzień 10-latek będzie mógł bezpiecznie przejechać 27 km po ulicach Warszawy.

Projekt Rowerowe Biuro Aktywności Obywatelskiej jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.