Artykuły: 1-20 | 21-22

2014.01.23: Nowa taryfa biletowa ZTM

Taryfa biletowa Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzona 1 stycznia 2014 r. wywołała głównie ogniste dyskusje o Karcie Warszawiaka. Ja się Kartą Warszawiaka zajmować nie będę, bo zniżki przez nią zapewniane są zaniedbywalnie małe, wręcz... »

2013.02.19: Wspólny bilet – potrzebne nowe otwarcie!

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze jest gorącym zwolennikiem oferty Wspólny bilet ZTM-KM-WKD. Nie możemy jednak przejść obojętnie obok faktów, które świadczą na niekorzyść obecnie funkcjonującego systemu wspólnego biletu. Dlatego zarówno... »

2013.02.17: Upadek wspólnego biletu ZTM - KM - WKD?

Ostatnimi czasy w prasie lokalnej czytamy coraz to nowsze artykuły o problemach na kolejach podwarszawskich. Zarząd Transportu Miejskiego trąbi o rozwiązaniu wspólnego biletu ZTM-KM-WKD od 1 kwietnia 2013. I nie jest to żart... »

2012.12.31: Nie trzeba ciąć kursów, można uzyskać oszczędności gdzie indziej!

Nowy Rok 2013 rozpoczynamy znaczną podwyżką cen komunikacji miejskiej. Jednocześnie zerwano umowy na wspólny bilet w aglomeracji warszawskiej, zapowiadane są też ostre cięcia kursów autobusowych. Tymczasem możliwe są znaczne oszczędności... »

2012.12.01: Biletowe romanse

Przewoźnikom kolejowym łatwiej porozumieć się w sprawie honorowania biletów z liniami lotniczymi oraz firmami autobusowymi niż wzajemnie między sobą. Donald Tusk podczas swojego majowego objazdu po Polsce przed mistrzostwami Euro 2012... »

2011.07.09: Będzie referendum przeciw podwyżkom?

Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy za poczwórnym referendum w Warszawie – na temat prywatyzacji SPEC oraz podwyżek biletów ZTM, opłat za wodę i ścieki oraz za przedszkola. Pozytywnie zaskakuje sposób przeprowadzenia tej akcji... »

2011.04.28: Podwyżka cen biletów ZTM już oficjalna, ale wciąż nieprzemyślana

Na temat planów podwyżki cen biletów ZTM wypowiadaliśmy się już kilkukrotnie, zwracając uwagę na dysproporcję pomiędzy tym cenami a opłatami za parkowanie , ostrzegając przez możliwością odpływu klientów , a także wykazując niechęć ZTM do... »

2011.04.27: Będzie drożej, ale nie szybciej

W prasie dzisiaj pojawiły się już oficjalne informacje o drastycznych podwyżkach cen biletów, jakich wprowadzenie postuluje ZTM. Oscylują one w większości w granicach 85% (bilety jednorazowe) - 90% (bilety 90-dniowe dwustrefowe). Tym samym... »

2011.04.07: Nie dla podwyżek cen biletów bez podwyżek opłat za parkowanie

Za niepokojący i sprzeczny z polityką transportową uważamy pomysł podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian cen parkowania w centrum. Zdajemy sobie sprawę, że ustawa o drogach publicznych... »

2011.04.07: Droższe bilety to niższe wpływy do budżetu i większe korki

Władze Warszawy planują znaczącą podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. Przedstawiciele miasta nie ukrywają, że droższe bilety mają pomóc w załataniu deficytu w stołecznym budżecie. Na takim podejściu władze Warszawy mogą się jednak... »

2011.01.03: Przyjazny system transportu miejskiego w Warszawie

W ramach porządkowania zeszłorocznego urobku Zielonego Mazowsza przedstawiamy niepublikowane wcześniej materiały z konferencji na temat intermodalności w Warszawie. 23 marca 2010 w ramach projektu LINK Forum zorganizowaliśmy wraz z agencją... »

2008.01.10: Uwagi do projektu podwyżki cen biletów ZTM

W związku ze zgłoszeniem przez Zarząd Transportu Miejskiego projektu zmiany taryfy przewozowej za usługi przewozowe środkami gminnego transportu zbiorowego w Warszawie, stowarzyszenie Zielone Mazowsze pragnie przedstawić swoje uwagi oraz... »

2004.10.31: Podwyżki pod warunkiem poprawy jakości

Jak donosi "The Guardian", większość londyńczyków zapłaciłoby wyższe ceny za bilety autobusowe, gdyby gwarantowało to znaczący wzrost jakości transportu publicznego w mieście. Burmistrz Londynu Ken Livingstone, zapowiedział, że w ciągu... »

2004.06.15: Obniżka przynosi zyski

Jak donosi lubelska prasa, w wyniku promocyjnej obniżki cen biletów komunikacji miejskiej w Lublinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zmniejszyło deficyt budżetowy o 40%. Co ciekawe, tak jak warszawski ZTM, jeszcze rok temu lubelskie... »

2004.05.05: Radni bezradni ale przychylni

Piątego maja na Komisji ds. Infrastruktury Rady Warszawy odbyła się kolejna odsłona spektaklu zmian w cenach biletów i regulaminach komunikacji zbiorowej w Warszawie. I tym razem nie udało się komisji omówić projektu uchwały na temat cen... »

2004.04.26: Niepokojące propozycje Zarządu Transportu Miejskiego

Od stycznia bulwersuje mieszkanców Warszawy sprawa podwyżki cen biletów i zmian w regulaminie transportu miejskiego w Warszawie. Za pierwszym podejściem, w styczniu tego roku ZTM nie było przygotowane do kompetentnego przedstawienia... »

2004.04.22: Opinia na temat podwyżki cen biletów wnioskowanej przez ZTM

W sytuacji, kiedy władze Warszawy zmierzają do integracji biletu ZTM i PKP, proponowana przez ZTM likwidacja biletów czasowych: 60-, 90- i 120-minutowych jest błędem. Stawia w niekorzystnej sytuacji dużą cześć pasażerów, którzy nie będą... »

2000.03.20: Rada Warszawy o autobusach nocnych i Porcie Praskim

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze wręczyło Radzie Warszawy ponad 6000 podpisów pod petycją za obowiązywaniem biletów okresowych w autobusach nocnych. Rozwiesiliśmy też transparenty i rozdaliśmy ulotki. Niestety wniosek radnych SLD - zbieżny... »

2000.03.19: Nocne dla ludzi

My, niżej podpisani, domagamy się przywrócenia przywrócenia dotychczasowych zasad korzystania z komunikacji nocnej w Warszawie, które zapewniają posiadaczom biletów okresowych - dziennych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych... »

2000.02.29: Rada Warszawy o pensjach i biletach

Gdy politycy starali się uzgodnić kto powinien pobierać pensję prezydenta, my ośmieliliśmy się zwrócić ich uwagę na kwestię tak błahą jak opłaty za przejazd autobusami nocnymi. Początkowo z pewną nieśmiałością, później coraz chętniej... »

Artykuły: 1-20 | 21-22 | Dodaj nowy