2009.08.01: Co z tą Warszawą - 4 lata później

Czy możemy zazielenić Warszawę? Okazuje się, że tak - zaczynając od własnych podwórek. Kilka lat temu zachęcaliśmy warszawiaków do upiększenia swojego otoczenia. Akcja udała się, sprawdziliśmy, efekty można podziwiać na ulicach a poniżej... »

2006.01.30: Co z tą Warszawą - sprawozdanie

Sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego Akcja edukacyjna „Co z tą Warszawą?” w okresie od dnia 1 lipca 2005 roku do dnia 31 grudnia 2005 roku, określonego w umowie nr 130, zawartej w dniu 8 sierpnia 2005 roku... »

2005.12.30: Jak założyć własny zieleniec?

Niniejsze zalecenia dotyczące zakładania i pielęgnacji zieleńców opracowane zostały przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze w ramach projektu Co z tą Warszawą? We wstępnej fazie przygotowania terenu należy obszary przeznaczone do nasadzeń... »

2005.12.30: Zieleń miejska - gdzie szukać pomocy?

Zachęcamy Cię do zadbania o zieleń w mieście! Jeśli zauważyłeś, że trawnik lub zieleniec w twojej okolicy jest zaniedbany, to wiedz, iż utrzymywanie zieleni o charakterze lokalnym należy do podstawowych zadań dzielnic warszawskich... »

2005.12.29: Podsumowanie pierwszej edycji akcji zazieleniania Warszawy

Co z tą Warszawą? Takie pytanie zadaje sobie chyba każdy widząc szarą, betonową pustynię, w jaką powoli przekształca się centrum miasta. Odpowiedź na nie postanowili znaleźć członkowie stowarzyszenia Zielone Mazowsze, którym od dawna na... »

2005.12.18: Projekt zieleni miejskiej przy Tynieckiej 27

Trawnik znajdujący się na rogu ulic Tynieckiej i Malczewskiego oddziela chodnik od ulicy. Jest on notorycznie rozjeżdżany przez nieprawidłowo parkujące samochody oraz rozdeptywany przez pieszych. Zapobiec temu ma zamontowanie ogrodzenia... »

2005.12.18: Projekt zieleni miejskiej przy Opaczewskiej 13

Zgłoszone do akcji Co z tą Warszawą? klomby, otaczające budynek przy ul. Opaczewskiej 13, lata swej świetności miały już dawno za sobą. Od strony północnej zieleń zanikła całkowicie, pozostawiając jedynie silnie zdeptaną i zbitą glebę... »

2005.12.18: Projekt zieleni przy Nowogrodzkiej 46

Wewnątrz podwórka "studni" w kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 46 znajduje się zaniedbany, nieestetyczny klomb. Porasta go zaledwie kilka roślin: 3 drzewa dzikiej śliwy oraz różne odmiany Hosty (funkia Siebolda, funkia Fortunea). Jego... »

2005.12.18: Projekt zieleni miejskiej przy Narbutta 44

Podwórze kamienicy przy ulicy Narbutta 44, było jednym z najbardziej zaniedbanych miejsc, jakim zajęło się Stowarzyszenie Zielone Mazowsze w ramach akcji Co z tą Warszawą? Teren samym swoim położeniem przygnębia mieszkańców, gdyż znajduje... »

2005.12.18: Projekt zieleni miejskiej przy Darwina 7

Projektem objęto dwa zniszczone, trójkątne trawniki znajdujące się obok budynku przy ul. Karola Darwina 7. Zieleniec na jednym z nich zaprojektowany został przy użyciu samych niskich krzewów, gdyż inaczej uniemożliwiałby swobodę patrzenia... »

2005.12.18: Projekt zieleni miejskiej przy Chotomowskiej 3

Na terenie przed budynkiem znajdującym się przy ul. Chotomowskiej 3 zaprojektowany został układ krzewów i roślinności okrywowej, w ten sposób by pokryć nimi całą powierzchnię. Usytuowanie roślin - na zasadzie, iż najwyższe znajdują się... »

2005.11.10: Uwaga - kolejne akcje zazieleniania!

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych akcjach sadzenia zieleni! Tym razem będziemy działać na Mokotowie. W sobotę o 9 rano ruszamy z robotami na ul. Tynieckiej 27 (od strony ul. Malczewskiego), z kolei w niedzielę w podwórzu... »

2005.11.05: Zdjęcia z rekultywacji zieleńca przy ul. Chotomowskiej

W dniach 4-5 listopada mieszkańcy warszawskiej Ochoty ruszyli do prac ogrodniczych. Wraz z pracownikami i wolontariuszami Zielonego Mazowsza zagospodarowali wąski, podłużny trawnik, biegnący wzdłuż budynku przy ul. Chotomowskiej 3... »

2005.10.26: Zieleń miejska na stacji metra

Od 26 października na stacji metra Świętokrzyska, w galerii "Pociąg do Sztuki", można będzie oglądać wystawę prezentującą projekty zieleni miejskiej realizowane przez Zielone Mazowsze w ramach akcji "Co z tą Warszawą?". Rozpocznie się ona... »

2005.10.10: Co z tą Warszawą - upływa termin nadsyłania zgłoszeń

Dziś dobiega końca pierwszy etap akcji "Co z tą Warszawą?". Podczas ostatniego miesiąca napłynęło do nas kilkadziesiąt zgłoszeń od osób prywatnych, wspólnot mieszkaniowych, a nawet władz osiedlowych. Większość proponowanych lokalizacji... »

2005.09.16: Zaproszenie na wernisaż i wystawę zdjęć zieleni

Od 16 września na stacji metra Świętokrzyska będzie można oglądać wystawę zdjęć zieleni miejskej z najpiękniejszych miast europejskich - Berlina, Barcelony, Amsterdamu, Pragi - zorganizowaną przez Zielone Mazowsze w ramach projektu "Co z... »

2005.09.15: Europejska zieleń miejska

Wiele miast europejskich poszczycić się może piękną i zadbaną zielenią. Cieszą one oko, a ponadto służą pozytywnym przykładem. Dlatego właśnie postanowiliśmy zilustrować przyświecające nam hasła fotografiami z kilku metropolii europejskich... »

2005.08.16: Co z tą Warszawą? Zgłoś się do akcji!

Zielone Mazowsze zaprasza do udziału w akcji edukacyjnej "Co z tą Warszawą?". Celem naszego projektu jest zmiana stanu zieleni publicznej w Warszawie. Dzięki kilku modelowym realizacjom chcemy rozpowszechnić ciekawe sposoby kształtowania... »

Dodaj nowy artykuł