2010.08.27: Nad Tamizę po bułkę i na kawę

W ostatniej części relacji z Londynu zapraszamy na spacer po mieście: na zakupy, na kawę bądź orzeźwiającą wodę i nad Tamizę. Gdyby ktoś zasłabł pod wrażeniem niektórych kontrastów pomiędzy angielską a polską stolicą, po drodze znajdzie... »

2007.11.04: Selektywna zbiórka opakowań w hipermarketach

Monitoring sklepów wielkopowierzchniowych pod kątem przestrzegania obowiązku posiadania ogólnodostępnych urządzeń do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych - na terenie województwa mazowieckiego. Opracowanie zostało wykonane w formie... »

2005.05.24: Jak głęboko sięga hipermarketing?

W zeszłym miesiącu media doniosły nam o procederze odświeżania wędlin w Zakładach Mięsnych "Constar". Nie jest to pierwsza tego typu afera - mycie zepsutych boczków i kiełbas, moczenie ich w oleju czy przeklejanie terminów ważności to... »

2003.07.23: Hipermarkety okradają państwo

Przytłaczająca większość skontrolowanych w ubiegłym roku wielkopowierzchniowych sklepów wykazała w swoich zeznaniach podatkowych straty, unikając płacenia podatków. W zderzeniu ze zjawiskiem transferu zysków do innych podmiotów... »

2003.05.16: Hipermarkety - dużo, tanio, kiepsco

Z kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Handlową wynika, że 50 proc. artykułów żywnociowych oraz ponad 70 proc. wyrobów nieżywnościowych, firmowanych tzw. własną marką hipermarketów, nie spełnia wymagań jakościowych. W I kwartale br... »

2002.11.12: Tesco w Piastowie nielegalne

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił pozwolenie na budowę hipermarketu HIT (obecnie Tesco) w Piastowie. Decyzja NSA to bardzo ważne roztrzygnięcie dla pokrzywdzonych mieszkanców Piastowa, którzy od początku stykali się z arogancją władz i... »

2002.05.07: Hipermarkety korumpują samorządowców

Samorządy lokalne wydawały nielegalne decyzje dotyczące lokalizacji hipermarketów - wynika z raportu NIK. Niezgodnie z prawem wydano 14 spośród 54 skontrolowanych pozwoleń na budowę hipermarketów. W Warszawie niezgodnie z planem... »

2002.03.28: Carrefour zaśmieca i kłamie

Społeczny Instytut Ekologiczny wezwał firmę Carrefour sp. z o.o. do zaprzestania działań nieuczciwej konkurencji. Carrefour oferuje klientom do pakowania zakupów torebki plastikowe z napisem niezgodnie z prawdą sugerującym, że jest to... »

2002.02.06: Hipermarkety

...to sieci sklepów o dużych powierzchniach, które sprzedają produkty żywnościowe. W Wielkiej Brytanii i Francji mają 80% udziału w handlu żywnością. Ponieważ na Zachodzie nie ma już miejsca na dalszą ekspansję, wielkie sieci handlowe... »

2001.11.21: Zmiany w ulgach podatkowych

Sejm RP nie próżnuje: zniesiono możliwość odliczania od podatku bonów obiadowych wydawanych pracownikom, utrzymano odliczanie bonów towarowych. Bony obiadowe były realizowane w zazwyczaj polskich drobnych firmach gastronomicznych, bony... »

2001.11.11: Policz to sam

Prezydent zawetował ustawę zabraniającą handlu w niedziele. Krok ten uzasadniono obawą utraty 16 tysięcy miejsc pracy w hipermarketach. Tymczasem wg informacji opublikowanych w Gazecie Wyborczej i Metropolu, w 1999 r. zlikwidowano 20,000... »

2001.03.26: Wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie Carrefoura przy Dw. Wileńskim

Do: Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście, ul. Krucza 38/42, 00-512 Warszawa W związku z działaniami organów administracji publicznej w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu oraz pozwolenia na budowę... »

2000.11.15: Kupuj lokalne

Kupuj lokalne - to hasło kampanii Federacji Zielonych. Opowiadamy się za rozwojem drobnego handlu, dostarczającego nam zdrowej, smacznej i taniej żywności z miejscowych, tradycyjnych gospodarstw rolnych. Tylko taki model handlu zapewni nam... »

Dodaj nowy artykuł