Warszawa na skróty!

Z opóźnieniem, ale skutecznie Warszawę opanowała wiosna. Wraz z nią na ulicach pojawiły się tysiące nowych rowerzystów, a kolejne tysiące obywateli rozważają przesiadkę na rower obserwując wyprzedzających ich w korku lub mijających na... »

2013.07.20: Z Targówka na Stare Miasto

Tej wiosny minęło 20 lat (1/3 życia, które w znacznej mierze upłynęło mi na rowerowym siodełku), odkąd zaczęłam jeździć na dwóch kółkach z Targówka, gdzie mieszkam, na Rynek Starego Miasta, gdzie pracuję. To zupełnie zmienia jakość życia... »

2013.06.25: Rowerem na skróty - ze Służewia do ZM

W ramach akcji Warszawa na skróty zachęcamy Was do nadsyłania relacji ze swoich rowerowych tras dojazdu do pracy lub na uczelnię. Dzisiaj o swojej trasie ze Służewia do siedziby Zielonego Mazowsza w Śródmieściu opowie Wojciech Szymalski... »

2013.05.13: Rowerem na skróty - ze Szczęśliwic do południowego Śródmieścia

Po zimowej przerwie wznawiamy akcję Warszawa na skróty! Jeździsz na rowerze od 15 lat i zoptymalizowałeś swoją trasę z domu do pracy, tak że nie ma w niej ani jednego zbędnego naciśnięcia na pedał, nie mówiąc już o zatrzymaniu na... »

2012.08.22: Rowerem na skróty - z Grochowa na Stary Mokotów

Mam 33 lata, ale dopiero od dwóch zacząłem korzystać z roweru jako środka transportu do pracy. Wcześniej tylko weekendowe wypady lub wyprawy po Skandynawii. Przez ten czas sporo się zmieniło i uważam, że poruszanie się po Warszawie rowerem... »

2012.07.15: Rowerem na skróty - z Pragi Północ na Ochotę

W ramach akcji Warszawa na skróty zachęcamy Was do nadsyłania relacji ze swoich rowerowych tras dojazdu do pracy lub na uczelnię. Zaczęliśmy z rozmachem od przykładów dojazdów aglomeracyjnych – z Izabelina i Zielonki , dzisiaj... »

2012.07.09: Rowerem na skróty - z Ursynowa na Mokotów i Stare Miasto

W ramach akcji Warszawa na skróty przestawiamy naszą drogę do pracy, którą częściowo przemierzamy wspólnie, a częściowo oddzielnie. Z roweru korzystam już od kilku ładnych lat i jest on moim głównym sposobem na przemieszczanie się po... »

2012.06.05: Rowerem na skróty - z Zielonki na Dolny Mokotów

W ramach akcji Warszawa na skróty zachęcamy Was do nadsyłania relacji ze swoich rowerowych tras dojazdu do pracy lub na uczelnię. Cykl rozpoczął Marek Słoń opisując dojazd z Izabelina , a dzisiaj o swojej trasie opowie Wojciech Szymalski... »

2012.05.12: Rowerem na skróty - z Lasek na Stare Miasto

W ramach akcji Warszawa na skróty zachęcamy Was do nadsyłania opisów swoich tras dojazdu do pracy lub na uczelnię. Dzisiaj o swojej trasie opowie Marek Słoń, profesor Instytutu Historii PAN. Rower jest jego głównym środkiem lokomocji od... »

Dodaj nowy artykuł