2020.03.06: Rower publiczny się opłaca

Portal Samorządowy opublikował porównanie kosztów systemów rowerów publicznego w Polsce. Na podstawie kosztów ponoszonych przez miasta obliczono koszt jednego przejazdu. Najlepiej wypadła Warszawa, gdzie rower publiczny funkcjonuje pod... »

2008.03.14: Parkuj i Jedź na świecie

Idea parkingów Park&Ride (P&R) jest prosta. Mają one zachęcić tych, którzy normalnie wjechaliby do miasta samochodem, do zaniechania potęgowania negatywnych skutków nadmiernego ruchu samochodowego poprzez przesiadkę na komunikację... »

2007.11.15: Parkuj i stój (w korku)

Czy największą bolączką stołecznej komunikacji miejskiej jest faktycznie brak miejsc do parkowania oraz dojazdy na parkingi? Tak najwyraźniej uważają władze miasta, przeznaczając w najbliższych latach na kolejne parkingi ponad pięćdziesiąt... »

2007.09.14: Wywiad z dr. Piotrem Kuropatwińskim na temat intermodalności

Melania Żalińska: Tematem ZŚ nr 13 są „podróże z przesiadką”, będące elementem tzw. intermodalności. Może nam Pan przybliżyć to pojęcie? Piotr Kuropatwiński [*]: To podróż, która obejmuje np. przejście piechotą do przystanku... »

2007.03.26: B+R Włościańska

Trwają prace wykończeniowe na parkingu przesiadkowym P+R (Parkuj i Jedź) Włościańska przy stacji metra Marymont. Przewidziane zostały tutaj także miejsca parkingowe dla rowerów. Dzięki wcześniejszemu skonsultowaniu projektu z Zielonym... »

2007.03.15: Koreferat do analizy budowy i wielkości parkingów P+R

Celem opracowania Analiza budowy i wielkości 9 parkingów typu Parkuj i Jedź..., wykonanego przez Andrzeja Szaratę w Krakowie w lipcu 2006, jest wstępna analiza budowy parkingów przesiadkowych Park and Ride dla 9 lokalizacji, określanych... »

2007.02.15: Notatki z wizji lokalnych na budowach parkingów P+R

Na zaproszenie Zarządu Transportu Miejskiego 15 lutego przedstawiciele stowarzyszenia Zielone Mazowsze odwiedzili trzy budowane w Warszawie Parkingi P+R. W obecności pracownika ZTM obejrzeli parkingi, a następnie przedstawili swoje opinie... »

2006.12.21: Wygaszanie popytu w ZTM?

W ostatnich dniach pasażerowie metra, autobusów i tramwajów mogą podziwiać nowe plakaty ZTM reklamujace rzekomo najwygodniejszy sposób podróżowania do centrum Warszawy "Parkuj i Jedź" (P+R). Na plakatach znajduje się mapa z trzema... »

2006.11.19: Bike 'n Ride jako element łańcucha zrównoważonej mobilności

(referat dr. Piotra Kuropatwińskiego ze spotkania generalnego Koalicji Lanckorońskiej w Augustowie, 18-19 listopada 2006 r.) Kilkuletnie doświadczenie uczestniczenia w przygotowaniach i śledzenia procesu realizacji Gdańskiego Rowerowego... »

2005.06.27: Kontrowersyjne P+R po warszawsku

Debata w Stowarzyszeniu Inżynierów Techników Komunikacji na temat parkingów strategicznych P+R w Warszawie miała bardzo burzliwy przebieg. Okazuje się, że forsowany przez Zarząd Transportu Miejskiego projekt budowy parkingów na... »

2005.06.23: Warszawskie Park and Ride na forum dyskusyjnym SITKom

Dnia 23 czerwca 2005 (czwartek) o godzinie 17:00 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji odbędzie się dyskusja nt. "Parkingi Park and Ride w Warszawie". Siedziba SITK mieści się na ul. Czackiego... »

2005.06.15: Wyraź swą opinię w sprawie Park 'n Ride w Warszawie

Jeszcze tylko miesiąc trwają konsultacje w sprawie budowy parkingów strategicznych, tzw. "Park and Ride" w Warszawie. Projekt zawiera m.in. gigantyczny (ponad 400 miejsc) parking bardzo blisko centrum, przy ulicy Włościańskiej (przy Hali... »

2005.05.26: Parkuj i Jedź po warszawsku

Wśród projektów zgłoszonych do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego znalazł się projekt, który zdecydowanie nie powinien uzyskać dofinansowania. Chodzi o wniosek nr Z/2.14/I/1.6/20/05 - Budowa Parkingów Strategicznych... »

2005.02.01: Władze miasta zwalczają drobny handel i promują korki

Zielone Mazowsze wręczyło wiceprezydentowi Urbańskiemu 2500 podpisów zebranych pod petycją przeciwko likwidacji bazarów przy ul. Włościańskiej pod budowę parkingów. Kolejne 2000 podpisów zebrane zostało przez kupców z bazarku. Plany... »

2005.01.04: W sprawie budowy parkingu nad stacją metra Plac Wilsona

Z uwagi na niewykorzystaną przestrzeń nad budowaną stacją Plac Wilsona zaproponowano wybudowanie w tej tzw. pustce technologicznej parkingu podziemnego w wariancie na 146 lub 196 miejsc. Obecnie coraz bardziej realna staje się realizacja... »

2004.09.04: Parkuj i jedź (WuKaDką)

Pierwszego września otworzono już drugi z kolei parking promujący dojazdy typu "parkuj i jedź", czyli samochodem lub rowerem do stacji kolejowej, a pociągiem do miasta. Mają one zachęcić do korzystania z kolejki ludzi nie mieszkających w... »

Dodaj nowy artykuł