2005.10.07: Pokolenie X - dzieci często bardziej skażone przez chemikalia niż ich rodzice

We krwi uczestników ogólnoeuropejskiego badania rodzin przeprowadzonego na zlecenie WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej, znaleziono aż 73 szkodliwe substancje chemiczne produkowane przez człowieka. W badaniu wzięło udział 13... »

2000.06.09: Czy PVC jest bezpieczne?

Paul Connett jest profesorem chemii na Uniwersytecie St. Lawrence (USA), od 15 lat zajmuje się badaniem wpływu dioksyn na organizm człowieka. Podczas konferencji w Warszawie opowiedział o zagrożeniach dla zdrowia ludzi i środowiska, jakie... »

2000.03.31: PCW zabija

31 marca 2000 r. st. kpt. mgr Barbara Ościłowska ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej wygłosiła na międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Centrum Wystawienniczym Mokotów referat: "Zachowanie się tworzyw sztucznych... »

1999.06.19: Gdyby w Polsce żywność została skażona dioksynami, nawet byśmy o tym nie wiedzieli

Gdyby w Polsce żywność została skażona dioksynami - nawet byśmy o tym nie wiedzieli. Dioksyny należą do najbardziej toksycznych substancji, jakie stworzył człowiek. Są 10.000 razy bardziej toksyczne od cyjanku potasu. Udowodniono, że są... »

1999.06.17: PCW - morderca w Twoim domu

PCW - polichlorek winylu (PVC, winyl) jest najbardziej niebezpiecznym tworzywem sztucznym. Od innych odróżnia je jedna cecha - zawartość chloru. PCW jest mieszaniną wielu toksycznych związków. W powietrzu nad wykładziną z PCW... »

1999.06.07: Reuter i Greenpeace o dioksynach

BRUKSELA - Ekologiczna organizacja GREENPEACE ogłosiła w zeszłym tygodniu, że jest przekonana że ryzyko skażenia dioksynami jest szersze niż sądzą ludzie obserwując zmagania władz belgijskich z kryzysem spowodowanym zanieczyszczeniem... »

Dodaj nowy artykuł