Artykuły: 1-20 | 21-39

2013.07.08: Zamiast płacić i płakać, sprzedaj!

Wiele już lamentów wylano nad kwestią drastycznej podwyżki kosztów odbioru odpadów w związku z wejściem w życie 1 lipca 2013 roku tzw. rewolucji śmieciowej, czyli przejęcia przez wszystkie polskie gminy zadań związanych z odbiorem odpadów... »

2013.01.18: Uwagi do regulaminu utrzymania czystości i porządku

Uwagi złożone zostały 4 stycznia 2013 r. w ramach konsultacji projektu uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stołecznego Warszawy. Ze względu na termin konsultacje te... »

2011.06.11: Audycja o recyklingu w niedzielę

Miło nam poinformować, iż w najbliższą niedzielę (12 czerwca) nasze Stowarzyszenie organizuje audycję w radiu Tok FM na temat recyklingu i - szerzej - ekologicznego postępowania z odpadami. Audycja jest organizowana w ramach projektu... »

2010.10.20: Ekologiczne warsztaty dla nauczycieli

Zielone Mazowsze serdecznie zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w bezpłatnym warsztacie na temat ekologicznego postępowania z odpadami. Na warsztacie powiemy, dlaczego recykling jest ważny, ale... »

2010.09.30: Lider selektywnej zbiórki - zaproszenie na konferencje

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze serdecznie zaprasza przedstawicieli gmin i inne osoby zainteresowane na konferencję inauguracyjną mazowieckiej części projektu na temat recyklingu - Liderzy selektywnej zbiórki odpadów, która odbędzie się 7... »

2010.03.11: Burmistrz Bielan przeciwko recyklingowi

Od połowy zeszłego roku, kiedy w Warszawie było tylko 38 kompletów miejskich pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, sytuacja znacznie się poprawiła - dzięki kilkuset pojemnikom rozstawionym przez firmę LEKARO. Na Bielanach jednak nadal... »

2009.11.14: Estetyczna segregacja śmieci

Jak niejeden mieszkaniec Warszawy zdążył się już przekonać, jak trudno w naszej stolicy segregować śmieci . Nie tylko brakuje dostatecznej ilości pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, ale także te już istniejące prowadzą nadzwyczaj... »

2009.03.30: MPO też miesza

Przedstawialiśmy już Państwu informację, iż firmy Bestja oraz Błysk mieszają odpady segregowane i niesegregowane, niwecząc wysiłek mieszkańców włożony w segregację śmieci. Od nowego roku osiedle przy ulicy Klaudyny obsługuje nowa firma... »

2009.03.05: Warszawa to nie wieś, żeby segregować śmieci

Kiedy przeprowadziłem się na Pragę, w okolicy miałem co najmniej 4 zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Niestety, na przełomie lat 2008/2009 wszystkie z nich zostały usunięte. Po monitach mieszkańców wrócił jeden - na placu... »

2008.10.04: Błysk-awiczna segregacja w locie?

W połowie lipca br. skierowałem do BOŚ list elektroniczny poruszający kilka kwestii związanych z segregacją odpadów na terenie m.st. Warszawy . W tym piśmie napisałem m.in. że firma BŁYSK Sp. z.o.o., wywożąca odpady, przy odbiorze wrzuca... »

2008.07.19: Dosłowna umowa na umowną segregację

Kilka dni temu opublikowaliśmy otrzymany z Biura Ochrony Środowiska przekrojowy materiał o segregacji odpadów. Dobrym jego uzupełnieniem będzie spojrzenie na problem z drugiej strony - obszerny i ciekawy list naszego czytelnika. Oto... »

2008.07.14: Co w stołecznych śmieciach piszczy?

Choć stołeczny Regulamin utrzymania porządku i czystości uchwalony dwa lata temu obowiązuje już od ponad roku, to trudno nie mieć obaw o realizację wymaganych poziomów odzysku surowców odpadowych. Nie brakuje wszak przykładów fikcyjnego... »

2008.04.04: Apel o umożliwienie dalszej działalności EKON-owi

Zwracamy się ze stanowczym apelem o jak najszybsze podpisanie przez miasto umowy ze stowarzyszeniem EKON na tzw. recykling park. Ku naszemu zdumieniu i przerażeniu Miasto Stołeczne Warszawa siłami swoich urzędników i firm komunalnych nie... »

2007.08.23: Bestja miesza i oszukuje

Dotyczy: nieprawidłowości w usuwaniu odpadów surowcowych przez firmę Bestja Sp. z o.o. Do biura Stowarzyszenia Zielone Mazowsze wpłynęły skargi mieszkańców os. Ruda (ul. Klaudyny, ul. Gwiaździsta) na Bielanach, dotyczące nieprawidłowości w... »

2007.08.10: Jak to robią na południu

Nawet podczas parodniowej wizyty w Czechach i kilkunastogodzinnego wypadu do stolicy Austrii rzucają się w oczy różnice względem Polski w podejściu do śmieci i opakowań zwrotnych. W wiedeńskim McDonaldzie nie ma koszy na śmiecie. Klienci... »

2007.04.22: Zrób coś dla swojej planety - redukuj, reużywaj, przetwarzaj

Czy Cywilizacja może przestać produkować odpady? Oczywiście nie. Może jednak, a właściwie musi tę produkcję kontrolować i hamować jej wzrost. Bez tego prędzej czy później utonie w śmieciach, sparaliżowana brakiem surowców i energii. Na co... »

2007.01.06: 700 niewykorzystywanych pojemników

Zarząd Oczyszczania Miasta twierdzi, że ma w rezerwie 700 nieużywanych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Mimo to nadal nie stwarza mieszkańcom Warszawy należytych warunków selektywnej zbiórki w postaci dużej ilości łatwo... »

2007.01.04: Na odpady nie ma rady - odcinek n+1

Do listy znikających pojemników na segregowane odpady proszę dołączyć kolejne miejsce. Pojemniki ustawione na brzegu osiedla przy ul. Czerniakowskiej/Nehru były dogodne dla wielu mieszkańców. Niestety ich popularność przekładała się na... »

2006.12.28: Na odpady nie ma rady

Liczne materiały obrazujące wady i braki stołecznej segregacji odpadów tworzą już swoisty cykl, któremu można nadać tytuł Na odpady nie ma rady. Poprzedni odcinek dotyczył Pragi . Dziś przenosimy się na Bielany. Oto jak wyglądał tuż po... »

2006.12.27: Śpieszmy się napełniać pojemniki, tak szybko odchodzą...

Chodzi oczywiście o pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Parę miesięcy temu pisaliśmy o problemie notorycznie przepełnionych pojemników . Dzisiaj pouczający przykład z Nowej Pragi, gdzie rzeczony problem zlikwidowano, usuwając... »

Artykuły: 1-20 | 21-39 | Dodaj nowy