Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-73

2020.05.29: Przez Pomorze Zachodnie na rowerze najwygodniej

Epidemia koronawirusa sprawiła kilka pozytywnych zmian. Dwie z nich mają dla nas znaczenie. Wzrosło zainteresowanie turystyką krajową oraz rowerami. Za zwycięzców mogą się uważać regiony, które kilka lat temu zainwestowały w porządnej... »

2018.08.10: Green Velo na odcinku Kielce – Sandomierz

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo między Kielcami a Sandomierzem jest dobrze oznaczony. Nie zgubiliśmy się, mimo że jechaliśmy trasą po raz pierwszy. Pierwsza połowa trasy (tj. do Rakowa) jest raczej płaska, natomiast dalej robi się... »

2017.09.14: Rowerem wzdłuż Danii - część 1

Dania należy do najmniej turystycznych krajów Europy. Poza Kopenhagą, Bornholmem i Legolandem trudno spotkać tłum turystów. Z drugiej strony jest to kraj o doskonale rozwiniętej kulturze rowerowej. Posiada bogatą infrastrukturę rowerową w... »

2017.05.03: Testujemy Green Velo - odcinek od Korsz do Węgorzewa

Po zimowej przerwie wracamy do recenzowania Wschodniego Szlaku Rowerowego, znanego także jako Green Velo. Odcinek od Korszy do Węgorzewa jest pierwszym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który mogę z (prawie) czystym sumieniem... »

2016.11.29: Testujemy Green Velo - odcinek od Kielc do Sandomierza

Kontynuuję relację ze Wschodniego Szlaku Rowerowego w województwie świętokrzyskim. W drugiej i ostatniej części ze stolicy województwa dojedziemy do Sandomierza. Wschodnia odnoga szlaku biegnie od schodów przy dworcu kolejowym przez... »

2016.11.17: Testujemy Green Velo - odcinek od Końskich do Kielc

Lato minęło. Chłód i coraz krótsze dni sprawiają, że chętniej się wspomina wakacyjne wyprawy rowerowe niż pakuje sakwy w podróż po Polsce. Nam też zebrało się na wspomnienia, więc dokładamy kolejną cegiełkę do recenzji szlaku Green Velo... »

2016.10.06: Testujemy Green Velo - odcinek od Pieniężna do Korsz

Na odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego między Pieniężnem a Korszami powstało trochę nowych dróg dla rowerów, w większości nieźle wykonanych. Niestety, wytyczający szlak nie mógł się zdecydować, czy prowadzić go bardziej na północ, przez... »

2016.09.08: Testujemy Green Velo - odcinek od Braniewa do Pieniężna

Za Braniewem Wschodni Szlak Rowerowy zmienia charakter: w większym stopniu wykorzystuje lokalne drogi asfaltowe, często niezłej jakości. W paru miejscach jednak projektanci próbowali "urozmaicić" przebieg, co nie wyszło trasie na dobre... »

2016.08.30: Testujemy Green Velo - odcinek od Elbląga do Braniewa

Kontynuujemy recenzję warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego. Wyjazd z Elbląga opisałem w poprzednim odcinku , teraz przez miasteczka nad Zalewem Wiślanym - Tolkmicko i Frombork - dojedziemy do Braniewa. Po opuszczeniu... »

2016.08.23: Testujemy Green Velo – Elbląg

Po paru próbnych wypadach na Lubelszczyznę i Podlasie postanowiliśmy zmierzyć się ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym w trudniej dostępnych z Warszawy rejonach województwa warmińsko-mazurskim. Zaczynamy od samego początku, tzn. od Elbląga... »

2016.08.18: Testujemy Green Velo – odcinek od Grabarki do Puszczy Białowieskiej

Miesiąc temu zrecenzowaliśmy znaczną część Wschodniego Szlaku Rowerowego na terenie województwa lubelskiego . Teraz dla porównania parę wrażeń z województwa podlaskiego. Startujemy w Grabarce koło Siemiatycz. Z punktu widzenia turystów z... »

2016.07.15: Testujemy Green Velo - oznakowanie

W poprzednich odcinkach pokazałem przykłady mniej lub bardziej udanego prowadzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego w województwie lubelskim i zrealizowanej na nim infrastruktury. Teraz przyjrzymy się oznakowaniu. Na potrzeby budowy Green... »

2016.07.09: Testujemy Green Velo - odcinek z Krasnegostawu do Zwierzyńca

Wracamy na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. W niniejszym odcinku zajmiemy się przebiegiem i infrastrukturą na odcinku Krasnystaw - Zwierzyniec. Krasnystaw opuszczamy wałami przeciwpowodziowymi nad Wieprzem i Żółkiewką. Krajobraz ładny... »

2016.07.03: Testujemy Green Velo - odcinek z Chełma do Krasnegostawu

Kontynuujemy relację ze Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. W pilotażowym odcinku pochwaliłem nową ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816 i spokojne drogi lokalne między Terespolem a Chełmem. Dzisiaj jednak będzie mniej... »

2016.06.29: Testujemy Green Velo - odcinek z Terespola do Chełma

W maju i czerwcu przetestowałem fragmenty wybudowanego nakładem 50 mln euro Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, który miał się stać pierwszą w Polsce długodystansową trasą turystyczną z prawdziwego zdarzenia. Przejazd dostarczył... »

2014.10.24: Shimanami Kaido - szlak rowerowy po japońsku, cz. 2

Wracamy na szlak rowerowy Shimanami Kaido, łączący główną wyspę Japonii (Honsiu) z wyspą Sikoku . Dzisiaj zajmiemy się infrastrukturą szlaku. Większość trasy prowadzi normalnymi drogami, którymi rowerzysta porusza się poboczem... ...lub... »

2014.10.10: Shimanami Kaido - szlak rowerowy po japońsku

W naszej rowerowej fotorelacji z Japonii obiecaliśmy wrócić do tematu tutejszych szlaków rowerowych. Nie ma ich wiele, ale jeden, po którym mieliśmy okazję się przejechać, pokazuje jednak, że w Kraju Kwitnącej Wiśni do tematu turystyki... »

2014.04.30: Rajd Majowy nad Nysą Łużycką

W nietypowy sposób 10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej obchodzić będą uczestnicy rowerowego Rajdu Majowego nad Nysą Łużycką. Jego celem jest zwrócenie uwagi na wielką przepaść, jaka wciąż dzieli Polskę od Niemiec i innych krajów... »

2013.09.10: Turystyka energetyczna

Niemcy od kilku lat transformują swój system energetyczny. Zdecydowali się powoli wycofać z produkcji energii jądrowej, zdecydowanie promują odnawialne źródła energii oraz gospodarują energią coraz efektywniej. Swój plan nazywają... »

2012.10.02: Oznakowanie czeskich szlaków rowerowych

Cykl relacji z czeskich szlaków rowerowych rozpocząłem od pochwały dla systemu oznakowania u naszych południowych sąsiadów. Dzisiaj spróbuję napisać coś więcej właśnie na temat oznakowania. Szlaki rowerowe w Czechach znakowane są... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-73 | Dodaj nowy