Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-85

2023.10.26: Wisła w barwach jesieni. Nad Wisłę rowerem

21 października był dniem ostatniej, dodatkowej wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem. Wyjątkowo odbyła się ona w sobotę - termin uległ zmianie ze względu na prognozę niedzielnych ulew. Nie przeszkodziło to jednak dołączyć do naszego peletonu... »

2023.10.23: Rowerowy spływ suchymi rzekami Warszawy. Nad Wisłę rowerem

Rowerowy spływ suchymi rzekami Warszawy, podobnie, jak wiele wcześniejszych wycieczek #NadWisłęRowerem, zaczęliśmy na Cyplu Czerniakowskim, nieopodal miejsca, w którym mieści się Przystań Warszawa w Dzielnica Wisła. Jest to też jedno z... »

2023.10.23: Wisła z Wisły widziana. Nad Wisłę rowerem

Podczas przedostatniej wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem w pierwszy dzień października rower posłużył nam jako jeden z dwóch środków transportu. Dzięki rowerom spotkaliśmy się przy porcie Czerniakowskim, gdzie wsiedliśmy na statek. A... »

2023.09.19: Warszawskie porty rzeczne. Nad Wisłę rowerem

„Temu, kto nie wie, do jakiego portu zmierza, nie sprzyja żaden wiatr”, powiedział Seneka Starszy. Mogliśmy mieć pewność, że wiatr będzie nam wiał w plecy, bo cel tej wycieczki był jasny: odwiedzić wszystkie warszawskie porty... »

2023.09.07: Na prawo most, na lewo most. Nad Wisłę rowerem

W ostatni czwartek wakacji odbyła się ostatnia czwartkowa wyprawa #NadWisłęRowerem. Już tradycyjnie Przystań Warszawa była punktem startu naszej wycieczki. Tym razem jednak spędziliśmy tam nieco więcej czasu. Obejrzeliśmy odnowione... »

2023.09.02: Wisła i kanały prawego brzegu. Nad Wisłę rowerem

Piąta trasa naszych wycieczek #NadWisłęRowerem nosi tytuł „Wisła i kanały prawego brzegu”. Podczas obydwu jej edycji przypomnieliśmy uczestniczkom i uczestnikom naszych wypraw o wyjątkowym charakterze Wisły i jej wpływie na... »

2023.09.01: Wisła północna. Nad Wisłę Rowerem

Wszyscy, którzy liczyli na solidny zastrzyk wiedzy przyrodniczo-ornitologicznej podczas wycieczki na północny kraniec Warszawskiego odcinka Wisły, nie mogą być zawiedzeni. Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Pstrokoński –... »

2023.08.19: Jagiellonka i Wieloryb. Nad Wisłę rowerem

Mimo obaw, kolejna wycieczka #NadWisłęRowerem odbyła się przy sprzyjającej aurze. Przejazd ten był jednym z trudniejszych technicznie i dłuższych (27 km + dojazdy i powroty… Niektórzy wykręcili prawie 70 km). Kępa Wieloryb jest dzika... »

2023.08.10: Nad Wisłę Rowerem

Tego lata bierzemy udział w realizacji zadania publicznego pod nazwą "Działania popularyzujące zasoby przyrodnicze i walory warszawskiego odcinka Wisły". Jest ono finansowane przez miasto stołeczne Warszawa i odbywa się w formie wycieczek... »

2023.08.03: Kładka Żerańska, przyroda bielańska. Nad Wisłę rowerem

Po kilku wycieczkach w południowych rejonach miasta zmieniliśmy miejsce startu: wyruszyliśmy spod Białołęckiego Ośrodka Kultury mieszczącego się na Tarchominie, nieopodal mostu Marii Curie-Skłodowskiej. W kilkunastoosobowym peletonie... »

2023.07.30: Potokiem na plażę. Nad Wisłę rowerem

Druga trasa dwóch kolejnych wycieczek również prowadziła przez południową część Warszawy i również podejmowała temat Potoku Służewieckiego, tym razem jednak jako dopływu Wilanówki. Podczas wycieczek opowiadaliśmy o powstaniu Stawów... »

2023.07.23: Wisła południowa - Nad Wisłę rowerem

Pierwsze dwie wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem pozwoliły na odwiedziny Doliny Służewskiej i płynącego nią Potoku Służewieckiego – niegdyś rzeki Sadurki stanowiącej jeden z dopływów Wisły. Wzdłuż niej dojechaliśmy do Jeziora... »

2020.05.29: Przez Pomorze Zachodnie na rowerze najwygodniej

Epidemia koronawirusa sprawiła kilka pozytywnych zmian. Dwie z nich mają dla nas znaczenie. Wzrosło zainteresowanie turystyką krajową oraz rowerami. Za zwycięzców mogą się uważać regiony, które kilka lat temu zainwestowały w porządnej... »

2018.08.10: Green Velo na odcinku Kielce – Sandomierz

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo między Kielcami a Sandomierzem jest dobrze oznaczony. Nie zgubiliśmy się, mimo że jechaliśmy trasą po raz pierwszy. Pierwsza połowa trasy (tj. do Rakowa) jest raczej płaska, natomiast dalej robi się... »

2017.09.14: Rowerem wzdłuż Danii - część 1

Dania należy do najmniej turystycznych krajów Europy. Poza Kopenhagą, Bornholmem i Legolandem trudno spotkać tłum turystów. Z drugiej strony jest to kraj o doskonale rozwiniętej kulturze rowerowej. Posiada bogatą infrastrukturę rowerową w... »

2017.05.03: Testujemy Green Velo - odcinek od Korsz do Węgorzewa

Po zimowej przerwie wracamy do recenzowania Wschodniego Szlaku Rowerowego, znanego także jako Green Velo. Odcinek od Korszy do Węgorzewa jest pierwszym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który mogę z (prawie) czystym sumieniem... »

2016.11.29: Testujemy Green Velo - odcinek od Kielc do Sandomierza

Kontynuuję relację ze Wschodniego Szlaku Rowerowego w województwie świętokrzyskim. W drugiej i ostatniej części ze stolicy województwa dojedziemy do Sandomierza. Wschodnia odnoga szlaku biegnie od schodów przy dworcu kolejowym przez... »

2016.11.17: Testujemy Green Velo - odcinek od Końskich do Kielc

Lato minęło. Chłód i coraz krótsze dni sprawiają, że chętniej się wspomina wakacyjne wyprawy rowerowe niż pakuje sakwy w podróż po Polsce. Nam też zebrało się na wspomnienia, więc dokładamy kolejną cegiełkę do recenzji szlaku Green Velo... »

2016.10.06: Testujemy Green Velo - odcinek od Pieniężna do Korsz

Na odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego między Pieniężnem a Korszami powstało trochę nowych dróg dla rowerów, w większości nieźle wykonanych. Niestety, wytyczający szlak nie mógł się zdecydować, czy prowadzić go bardziej na północ, przez... »

2016.09.08: Testujemy Green Velo - odcinek od Braniewa do Pieniężna

Za Braniewem Wschodni Szlak Rowerowy zmienia charakter: w większym stopniu wykorzystuje lokalne drogi asfaltowe, często niezłej jakości. W paru miejscach jednak projektanci próbowali "urozmaicić" przebieg, co nie wyszło trasie na dobre... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-85 | Dodaj nowy