Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-47

2023.10.26: Wisła w barwach jesieni. Nad Wisłę rowerem

21 października był dniem ostatniej, dodatkowej wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem. Wyjątkowo odbyła się ona w sobotę - termin uległ zmianie ze względu na prognozę niedzielnych ulew. Nie przeszkodziło to jednak dołączyć do naszego peletonu... »

2023.10.23: Rowerowy spływ suchymi rzekami Warszawy. Nad Wisłę rowerem

Rowerowy spływ suchymi rzekami Warszawy, podobnie, jak wiele wcześniejszych wycieczek #NadWisłęRowerem, zaczęliśmy na Cyplu Czerniakowskim, nieopodal miejsca, w którym mieści się Przystań Warszawa w Dzielnica Wisła. Jest to też jedno z... »

2023.10.23: Wisła z Wisły widziana. Nad Wisłę rowerem

Podczas przedostatniej wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem w pierwszy dzień października rower posłużył nam jako jeden z dwóch środków transportu. Dzięki rowerom spotkaliśmy się przy porcie Czerniakowskim, gdzie wsiedliśmy na statek. A... »

2023.09.19: Warszawskie porty rzeczne. Nad Wisłę rowerem

„Temu, kto nie wie, do jakiego portu zmierza, nie sprzyja żaden wiatr”, powiedział Seneka Starszy. Mogliśmy mieć pewność, że wiatr będzie nam wiał w plecy, bo cel tej wycieczki był jasny: odwiedzić wszystkie warszawskie porty... »

2023.09.07: Na prawo most, na lewo most. Nad Wisłę rowerem

W ostatni czwartek wakacji odbyła się ostatnia czwartkowa wyprawa #NadWisłęRowerem. Już tradycyjnie Przystań Warszawa była punktem startu naszej wycieczki. Tym razem jednak spędziliśmy tam nieco więcej czasu. Obejrzeliśmy odnowione... »

2023.09.02: Wisła i kanały prawego brzegu. Nad Wisłę rowerem

Piąta trasa naszych wycieczek #NadWisłęRowerem nosi tytuł „Wisła i kanały prawego brzegu”. Podczas obydwu jej edycji przypomnieliśmy uczestniczkom i uczestnikom naszych wypraw o wyjątkowym charakterze Wisły i jej wpływie na... »

2023.09.01: Wisła północna. Nad Wisłę Rowerem

Wszyscy, którzy liczyli na solidny zastrzyk wiedzy przyrodniczo-ornitologicznej podczas wycieczki na północny kraniec Warszawskiego odcinka Wisły, nie mogą być zawiedzeni. Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Pstrokoński –... »

2023.08.19: Jagiellonka i Wieloryb. Nad Wisłę rowerem

Mimo obaw, kolejna wycieczka #NadWisłęRowerem odbyła się przy sprzyjającej aurze. Przejazd ten był jednym z trudniejszych technicznie i dłuższych (27 km + dojazdy i powroty… Niektórzy wykręcili prawie 70 km). Kępa Wieloryb jest dzika... »

2023.08.03: Kładka Żerańska, przyroda bielańska. Nad Wisłę rowerem

Po kilku wycieczkach w południowych rejonach miasta zmieniliśmy miejsce startu: wyruszyliśmy spod Białołęckiego Ośrodka Kultury mieszczącego się na Tarchominie, nieopodal mostu Marii Curie-Skłodowskiej. W kilkunastoosobowym peletonie... »

2023.07.30: Potokiem na plażę. Nad Wisłę rowerem

Druga trasa dwóch kolejnych wycieczek również prowadziła przez południową część Warszawy i również podejmowała temat Potoku Służewieckiego, tym razem jednak jako dopływu Wilanówki. Podczas wycieczek opowiadaliśmy o powstaniu Stawów... »

2023.07.23: Wisła południowa - Nad Wisłę rowerem

Pierwsze dwie wycieczki z cyklu #NadWisłęRowerem pozwoliły na odwiedziny Doliny Służewskiej i płynącego nią Potoku Służewieckiego – niegdyś rzeki Sadurki stanowiącej jeden z dopływów Wisły. Wzdłuż niej dojechaliśmy do Jeziora... »

2020.02.12: Kilka refleksji o Wybrzeżu Helskim

Gorącym tematem jest obecnie planowana przebudowa Wybrzeża Helskiego połączona z budową wału przeciwpowodziowego i wycinką drzew. Trwają spotkania przedstawicieli mieszkańców i urzędu miasta. Warto w tym kontekście przypomnieć, co... »

2018.03.13: Jak nie robić przejść podziemnych? Przypadek Bednarska

W 2017 r. w ramach modernizacji bulwarów wiślanych powstało nowe przejście podziemne w osi ul. Bednarskiej. Plusem jest to, że powstało, gdyż Wisłostrada jest istotną barierą oddzielającą miasto od rzeki i każda możliwość jej pokonania... »

2017.10.08: Oznakowanie kierunkowe idzie w złym kierunku

Relację z nowej kładki Łazienkowskiej warto uzupełnić o parę zdań komentarza na temat jej oznakowania drogowskazowego. Dobrze, że takie znaki się pojawiły, bo na węzłach nie zawsze jest oczywiste, które rozwidlenie wybrać. Jest to jednak... »

2017.09.28: Jasna, długa, prosta - rowerowa kładka Łazienkowska

9 sierpnia 2017 r. otwarta została kładka Łazienkowska, a w zasadzie dwie kładki na dolnym poziomie mostu Łazienkowskiego. Południowa jest przeznaczona wyłącznie dla rowerów, północna dla rowerów i pieszych. Jest to pierwsze tego typu... »

2017.09.19: Rowerowy skok cywilizacyjny - Szlak Wisły tymczasowo przejezdny

Niezależnie od Urzędu Miasta monitorujemy postępy w rozwoju infrastruktury rowerowej w Warszawie za pomocą zestawu wskaźników oceniających sieć tras rowerowych pod kątem najważniejszych potrzeb i problemów. Jednym z nich jest przejezdność... »

2017.06.07: Uwagi do projektu dróg dojazdowych portu Czerniakowskiego

Do Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy. Nawiązując do projektu przebudowy portu Czerniakowskiego, zgłaszam następujące uwagi i wnioski: 1. Podtrzymuję zdanie wyrażone podczas spotkań w Biurze Polityki Mobilności i... »

2017.05.30: Kładka Żerańska

Otwarta 7 miesięcy temu Kładka Żerańska okazała się strzałem w dziesiątkę. Trasa na tyłach Elektrociepłowni Żerań wypełniła się ruchem rowerowym szybciej niż poszerzone ulice wypełniają się samochodami . Zapraszam na krótki przegląd... »

2014.12.09: Nadwiślański Szlak Rowerowy na Solcu

Kontynuuję recenzję nowego wspaniałego Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego . Dzisiaj kolejny odcinek, od ul. Zaruskiego do mostu Poniatowskiego. Mamy tutaj do wyboru dwie trasy: nieco szybszą i bardziej bezpośrednią drogę dla rowerów wzdłuż... »

2014.12.02: Nowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Czerniakowskiej

Zmodernizowany nadwiślański szlak rowerowy miał być oddany do użytku 30 czerwca 2014 r. Chciałem poczekać z recenzją na ukończenie robót, ale wygląda na to, że w tym roku to już mało realne. Większość prac została jednak już wykonana i... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-47 | Dodaj nowy