Po raz szósty mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mają możliwość zagłosowania na projekty, które chcą, aby miasto wykonało ze wspólnych pieniędzy. W tym roku po raz pierwszy pod nazwą budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji jest ponad 83 mln zł.

Nasze sukcesy

Co roku składaliśmy kilkadziesiąt projektów. Większość z nich przeszła do realizacji. Możemy się pochwalić nasadzeniami ponad tysiąca drzew, powstaniem kontraruchu rowerowego na prawie 100 ulicach - np.[zobacz >>>], budową kilku dróg dla rowerów - np. [zobacz >>>], budową i remontami chodników czy poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W dotychczasowych edycjach projekty, które promowało Zielone Mazowsze, bardzo często przechodziły do realizacji. Zazwyczaj zgarniały one ok. 20% puli. Dlatego...

Jak co roku wybraliśmy najciekawsze projekty

I zebraliśmy je na stronie budzet2020.zm.org.pl Wybraliśmy te projekty, które uważamy za najciekawsze, najbardziej efektywne i innowacyjne. Projekty te przeszły już weryfikację formalną i szczegółową. Przed nimi najważniejszy etap - głosowanie mieszkańców. Wykorzystaj swój głos i namów do tego innych!

W tym roku dzielnice nie są podzielone na obszary. Dlatego listy projektów są bardzo długie. Liczymy, że nasz przewodnik ułatwi wam głosowanie. Spędziliśmy długie godziny przeglądając zgłoszone propozycje i dokonaliśmy wyboru zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.

Jak głosować?

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i poparcia ich w głosowaniu, które trwa od 6 do 23 września. Przypominamy, możesz zagłosować na 10 projektów ogólnomiejskich i w jednej dzielnicy na maksymalnie 15 projektów. Nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz. Wartość projektów nie ma w tym roku znaczenia.

Pamiętaj - głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - również niepełnoletni. Nie trzeba być zameldowanym. Głosować można osobiście w punktach głosowania papierowego (w tym urzędach dzielnic) lub przez Internet na stronie:

app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome