Projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2021 – Ogólnomiejskie
1414 – Budowa zaległej infrastruktury dla rowerów
Projekt polega na zapewnieniu pieniędzy na realizację infrastruktury rowerowej, zgodnie z wolą mieszkańców. W ramach tego projektu możliwa będzie realizacja drogi dla rowerów na ul. Grenadierów, Marymonckiej, Wólczyńskiej, Stryjeńskich i Sokolej, utworzenie przejazdów dla rowerów u zbiegu al. KEN i Bartoka, a także poprawa bezpieczeństwa na ul. Świderskiej.
449 –
Nowe drogi dla rowerów i stojaki rowerowe
W Warszawie jest coraz więcej infrastruktury rowerowej, ale w wielu miejscach nadal brakuje drobnych udogodnień. Projekt zakłada budowę dróg dla rowerów na Świderskiej, Marszałkowskiej, Bluszczańskiej i Głębockiej, wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Grenadierów i zakup 1000 stojaków rowerowych do ustawienia w miejscach, gdzie taką potrzebę zgłaszali rowerzyści.
454 –
Asfaltowe drogi dla rowerów
Projekt zakłada modernizację dróg dla rowerów poprzez wymianę starej i nierównej kostki bauma na asfalt a także remont chodników na ulicach w kilku dzielnicach: Grójecka, Racławicka, Wybrzeże Szczecińskie, Solidarności, Broniewskiego.
1240 –
Dodatkowe odśnieżanie dróg rowerowych
Projekt przewiduje zwiększenie intensywności odśnieżania dróg rowerowych w celu poprawy przejezdności głównych szlaków komunikacyjnych dla rowerzystów. Podczas gdy ulice są odśnieżane wielokrotnie w czasie opadów śniegu i po ich ustaniu, drogi rowerowe odśnieżane są znacznie później i często w sposób, który nie zapewnia ich przejezdności.
120 –
Bezpieczne parkowanie – zadaszone parkingi rowerowe w dzielnicach Ursynów, Mokotów, Praga-Południe, Praga-Północ, Bielany, Białołęka, Wawer
Projekt zakłada montaż dziesięciu wiat rowerowych w siedmiu dzielnicach Warszawy. Wiaty mają ułatwić dojazd do węzłów komunikacyjnych rowerem, bezpieczne zostawienie rowerów i przesiadkę do komunikacji miejskiej. Koło UD Białołęka, przy stacjach metra Stadion i PKP Stadion, Wawrzyszew, Natolin, Imielin, Wilanowska, Kabaty, przy PKP Międzylesie, koło pętli autobusowej Witolin oraz pętli tramwajowej Gocławek
745 – Renowacja praskiej ścieżki rekreacyjnej
Renowacja nawierzchni praskiej ścieżki rekreacyjnej nad Wisłą na odcinkach 1470 mb odcinek od Portu do Plaży Poniatówka oraz 342 mb odcinek na Golędzinowie od strony Mostu Grota-Roweckiego, razem 1812 mb ścieżek.
753 – Drzewa i krzewy na Modlińskiej oraz Jagiellońskiej
Nasadzenia drzew i krzewów, ustawienie ławek, realizacja chodnika, uporządkowanie terenu zgodnie z koncepcją aranżacji zieleni wzdłuż ulicy Modlińskiej. Posadzenie drzew przy ul. Jagiellońskiej na odcinku od Trasy Toruńskiej do Ronda Starzyńskiego.
1207 – Audyt realizacji projektów wybranych w edycjach budżetu partycypacyjnego na 2018 i 2019 rok
Projekt ma polegać na zleceniu przez miasto audytu wykonania projektów infrastrukturalnych, wybranych w edycjach budżetu partycypacyjnego na 2018 i 2019 rok.
1773 – Sadzenie drzew, krzewów i bylin, ochrona drzew i poprawa ich warunków siedliskowych, poprawa warunków chodzenia czyli miks pomysłów na poprawę przestrzeni publicznej
Zielone skwery, dosadzenia drzew i poprawa warunków chodzenia cz.yli miks pomysłów na poprawę przestrzeni publicznej
51 – Ratujmy warszawskie drewniaki – drewniak Burkego
Wykonanie remontu ratunkowego oficyny Burkego, obejmującego najbardziej zagrożone i zdegradowane części budynku.
824 – Warszawa walczy z nielegalnym parkowaniem na trawnikach
Zabezpieczenie trawników przed niszczeniem ich przez nielegalnie parkujące samochody.
Zabezpieczenie w formie rabat różanych.
Zabezpieczenia trawników w takiej formie zapobiegną nielegalnemu parkowaniu oraz pozytywnie wpłyną na szary krajobraz miasta.
1218 – Wycieczka rowerowa szlakiem poległych projektów budżetu partycypacyjnego
Do tej pory wybrano do realizacji 3895 projektów (stan na 21.01.2020 r.). Jednak części z nich nie można wykonać. W systemie jest 14 projektów, które mają status „odstąpiono od realizacji”. Projekt ma na celu wspólny przejazd rowerowy mieszkańców i urzędników, podczas którego zostaną opowiedziane historie tych projektów i wyjaśnione przyczyny odstąpienia do ich wykonania.
51 – Ratujmy warszawskie drewniaki – drewniak Burkego
Wykonanie remontu ratunkowego oficyny Burkego, obejmującego najbardziej zagrożone i zdegradowane części budynku.