Jak nie zmarnować pieniędzy na drogę rowerową?
Poradnik projektowania bezpiecznej i użytecznej infrastruktury rowerowej
Projektowanie bezpiecznych i użytecznych tras rowerowych to sztuka niezbyt popularna i mało znana w naszym kraju. Jednak przy dobrych chęciach jej podstawy można opanować dość szybko. Aby to ułatwić, przygotowaliśmy broszurę pt. Jak nie zmarnować pieniędzy na drogę rowerową
. Omawia ona na przykładach najważniejsze kryteria, które powinny spełniać ścieżki rowerowe, aby dobrze służyć mieszkańcom, a nie zarastać trawą.
Jeśli jesteś projektantem, urzędnikiem odpowiedzialnym za ścieżki czy radnym – sugestie zawarte w tym folderze pomogą Ci uzyskać lepszą jakość infrastruktury rowerowej, a więc większe zadowolenie mieszkańców i efektywniej wydane pieniądze. Łatwo zmarnować fundusze na ścieżkę nieatrakcyjną, która nie spełni swojej roli: ani nie zachęci nowych osób do jazdy na rowerze, ani nie poprawi bezpieczeństwa i wygody osób już korzystających z roweru – a może je wręcz pogorszyć. Skorzystaj więc z okazji by uczyć się na błędach cudzych, nie własnych!
Folder wydało stowarzyszenie Zielone Mazowsze w ramach projektu Rowerowe Społeczeństwo Obywatelskie
, dzięki dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Zdjęcia: Aleksander Buczyński, Piotr Gogolewski, Marcin Hyła, Marcin Jackowski, Przemek Miller, Marcin Myszkowski, Sebastian Pawłowski, Krzysztof Rytel, Kazimierz Uromski, Magda Zowsik. Opracowanie merytoryczne: Zielone Mazowsze. Redakcja: Marcin Jackowski. Projekt i skład: Agnieszka Sienkiewicz.
Przejdź do wersji online
Pobierz broszurę
Wersja elektroniczna:
PDF, 1403 kB
Pomóż w dystrybucji
Zapraszamy organizacje pozarządowe i nieformalne grupy walczące o lepsze warunki dla ruchu rowerowego do wykorzystania tej publikacji w swej lokalnej działalności. Jeśli chcesz upowszechnić broszurę wśród grupy celowej – np. radnych w swojej gminie lub dzielnicy – skontaktuj się z nami!