Artykuły: 1-20 | 21-36

2018.08.10: Green Velo na odcinku Kielce – Sandomierz

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo między Kielcami a Sandomierzem jest dobrze oznaczony. Nie zgubiliśmy się, mimo że jechaliśmy trasą po raz pierwszy. Pierwsza połowa trasy (tj. do Rakowa) jest raczej płaska, natomiast dalej robi się... »

2018.05.16: Spóźniony pociąg na wschód

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik – starając się o dostęp do funduszy dla najuboższych regionów Unii Europejskiej – przyznaje się do porażki swojej polityki – Mazowsze jest jednym z najdynamiczniej... »

2017.05.03: Testujemy Green Velo - odcinek od Korsz do Węgorzewa

Po zimowej przerwie wracamy do recenzowania Wschodniego Szlaku Rowerowego, znanego także jako Green Velo. Odcinek od Korszy do Węgorzewa jest pierwszym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który mogę z (prawie) czystym sumieniem... »

2016.11.29: Testujemy Green Velo - odcinek od Kielc do Sandomierza

Kontynuuję relację ze Wschodniego Szlaku Rowerowego w województwie świętokrzyskim. W drugiej i ostatniej części ze stolicy województwa dojedziemy do Sandomierza. Wschodnia odnoga szlaku biegnie od schodów przy dworcu kolejowym przez... »

2016.11.17: Testujemy Green Velo - odcinek od Końskich do Kielc

Lato minęło. Chłód i coraz krótsze dni sprawiają, że chętniej się wspomina wakacyjne wyprawy rowerowe niż pakuje sakwy w podróż po Polsce. Nam też zebrało się na wspomnienia, więc dokładamy kolejną cegiełkę do recenzji szlaku Green Velo... »

2016.10.06: Testujemy Green Velo - odcinek od Pieniężna do Korsz

Na odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego między Pieniężnem a Korszami powstało trochę nowych dróg dla rowerów, w większości nieźle wykonanych. Niestety, wytyczający szlak nie mógł się zdecydować, czy prowadzić go bardziej na północ, przez... »

2016.09.08: Testujemy Green Velo - odcinek od Braniewa do Pieniężna

Za Braniewem Wschodni Szlak Rowerowy zmienia charakter: w większym stopniu wykorzystuje lokalne drogi asfaltowe, często niezłej jakości. W paru miejscach jednak projektanci próbowali "urozmaicić" przebieg, co nie wyszło trasie na dobre... »

2016.08.30: Testujemy Green Velo - odcinek od Elbląga do Braniewa

Kontynuujemy recenzję warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego. Wyjazd z Elbląga opisałem w poprzednim odcinku , teraz przez miasteczka nad Zalewem Wiślanym - Tolkmicko i Frombork - dojedziemy do Braniewa. Po opuszczeniu... »

2016.08.23: Testujemy Green Velo – Elbląg

Po paru próbnych wypadach na Lubelszczyznę i Podlasie postanowiliśmy zmierzyć się ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym w trudniej dostępnych z Warszawy rejonach województwa warmińsko-mazurskim. Zaczynamy od samego początku, tzn. od Elbląga... »

2016.08.18: Testujemy Green Velo – odcinek od Grabarki do Puszczy Białowieskiej

Miesiąc temu zrecenzowaliśmy znaczną część Wschodniego Szlaku Rowerowego na terenie województwa lubelskiego . Teraz dla porównania parę wrażeń z województwa podlaskiego. Startujemy w Grabarce koło Siemiatycz. Z punktu widzenia turystów z... »

2016.07.15: Testujemy Green Velo - oznakowanie

W poprzednich odcinkach pokazałem przykłady mniej lub bardziej udanego prowadzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego w województwie lubelskim i zrealizowanej na nim infrastruktury. Teraz przyjrzymy się oznakowaniu. Na potrzeby budowy Green... »

2016.07.09: Testujemy Green Velo - odcinek z Krasnegostawu do Zwierzyńca

Wracamy na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. W niniejszym odcinku zajmiemy się przebiegiem i infrastrukturą na odcinku Krasnystaw - Zwierzyniec. Krasnystaw opuszczamy wałami przeciwpowodziowymi nad Wieprzem i Żółkiewką. Krajobraz ładny... »

2016.07.03: Testujemy Green Velo - odcinek z Chełma do Krasnegostawu

Kontynuujemy relację ze Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. W pilotażowym odcinku pochwaliłem nową ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 816 i spokojne drogi lokalne między Terespolem a Chełmem. Dzisiaj jednak będzie mniej... »

2016.06.29: Testujemy Green Velo - odcinek z Terespola do Chełma

W maju i czerwcu przetestowałem fragmenty wybudowanego nakładem 50 mln euro Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, który miał się stać pierwszą w Polsce długodystansową trasą turystyczną z prawdziwego zdarzenia. Przejazd dostarczył... »

2016.01.20: Ominąć modernizację

Najpierw zapewnienie tras objazdowych i dopiero wtedy początek prac modernizacyjnych na magistralach – zapowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe Realizację prac modernizacyjnych na głównych magistralach poprzedzać ma przygotowanie... »

2015.08.23: Przewoźnicy autobusowi wykorzystują brak kolei

26 czerwca 2015 r. do walki o pasażerów podróżujących między Warszawą i Białymstokiem włączył się kolejny przewoźnik autobusowy: firma Żak Express z Augustowa, która dotychczas obsługiwała połączenia między Warszawą a Łomżą, Grajewem... »

2014.09.08: Modernizacja bez pociągów

Po zakończeniu prac modernizacyjnych prowadzonych obecnie na linii Warszawa – Białystok pociągi pojadą dłużej niż pod koniec lat 90. Już wkrótce modernizowana linia kolejowa z Warszawy do Białegostoku stanie się nieprzejezdna. Od 12... »

2014.03.13: Podlasie - jak w kilka lat zlikwidować kolej w województwie

Jeszcze w 2006 roku: - z Białegostoku do Czeremchy kursowało dziennie 6 pociągów, a obecnie już tylko 2 (z czego 1 okresowo), - z Białegostoku do Sokółki 10, obecnie 5, - z Białegostoku do Grajewa 6, obecnie 4 (z czego 1 okresowo), - z... »

2012.06.28: Polska Egzotyczna zarchiwizowana, Polska Wschodnia w lesie

Ze względu na brak czasu na aktualizacje witryny Trasy Rowerowej Polski Egzotycznej, jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z utrzymywania domeny exoticpoland.info. Ponieważ jednak napływają pytania i prośby o przesłanie zawartości konkretnych... »

2012.06.11: Uwagi do projektu podlaskiego odcinka Rail Baltica

ZM/12/0459/03/KR Uwagi i wnioski w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na modernizacji linii kolejowej E75 na odcinku Białystok – Suwałki –... »

Artykuły: 1-20 | 21-36 | Dodaj nowy