Wydepcz sobie ścieżkę!

Chcesz dojeżdżać do pracy na rowerze, ale trasa prowadzi ruchliwą, niebezpieczną ulicą? Denerwują Cię dziury i wystające krawężniki na ulubionej ścieżce? Przejazd przez skrzyżowanie pokonujesz "z duszą na ramieniu" ze względu na kiepską... »

Co możesz zrobić?

Ty również masz wpływ na stan dróg dla rowerów w Warszawie! Możesz zgłaszać problemy i uwagi dotyczące następujących tematów: Nieprawidłowości i usterki na ścieżce (dziury i zapadnięcia nawierzchni, zniszczone znaki) leżą w kompetencji... »

Kto jest kim w Warszawie?

Adresy i kontakty, czyli krótki przegląd instytucji, do których należy adresować postulaty związane z infrastrukturą rowerową w Warszawie: Adres: Chmielna 120, 00-801 Warszawa WWW, email: http://www.zdm.waw.pl , kancelaria@zdm.waw.pl... »

Ludzie pisma piszą...

Podstawowym środkiem komunikacji z wszelkiego rodzaju urzędami pozostają pisma. Jeśli już wiesz, co Ci przeszkadza na ścieżkach rowerowych stolicy i do kogo powinieneś/naś się skierować [[rso.whoiswho]], skorzystaj z niniejszych wskazówek... »

Przykłady pism do dowolnego wykorzystania i modyfikacji

Warszawa, dn. ... Urząd Dzielnicy Żoliborz M. St. Warszawy Dotyczy: modernizacji węzła drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Gdańskiej, Potockiej, Słowackiego i Popiełuszki. Szanowni Państwo! W związku z prowadzonymi konsultacjami... »

Jakie wymogi musi spełniać droga dla rowerów?

Dokument określający przyjęte zarządzeniem prezydenta m.st. Warszawy standardy infrastruktury rowerowej do pobrania ze strony: http://www.strategiatransportowa.um.warszawa.pl/opracowania-30.html Rozporządzenie Ministra Transportu i... »

Spotkania rowerowe

Spotkania sekcji rowerowej Zielonego Mazowsza odbywają się w każdą środę o godz. 17:30, przy Nowogrodzkiej 46 lok. 6. To okazja, by: - zapoznać się z najnowszymi projektami i plotkami na temat infrastruktury rowerowej, - przedyskutować... »

2009.07.04: Szybka ścieżka i droga wolna

Z pewnym oporem umieszczamy jeden po drugim kolejny materiał o tej samej sprawie, ale zmiana na lepsze i tempo, w którym zaszła, powinny to usprawiedliwić. Wczorajsze narzekania na zadaszenie-zawalidrogę-rowerową w ciągu ul. Kasprowicza z... »

Dodaj nowy artykuł